InFocus IN76

Jakość wykonania i dobra fabryczna kalibracja obrazu wyróżniają ten projektor wśród innych modeli DLP.

Jakość wykonania i dobra fabryczna kalibracja obrazu wyróżniają ten projektor wśród innych modeli DLP.

InFocus IN76

Doskonale wykonany projektor DLP oferujący kontrastowy obraz z soczystymi kolorami, ale niepozbawiony tzw. efektu tęczy.

InFocus IN76

Solidnie wykonany, z dobrze rozplanowanymi, podświetlanymi klawiszami.

Do redakcyjnych testów trafił najnowszy model projektora InFocusa - IN76. Dopracowana stylistycznie obudowa urządzenia wykonana z wysokiej jakości tworzyw ma niewielką podstawę, która ułatwia dokonywanie korekt ustawienia projektora w pionie i poziomie. Pracujące cicho urządzenie wyposażono w przetwornik DLP DarkChip 2 o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli i 6-segmentowe koło barw obracające się z 4-krotną prędkością, co znacznie redukuje występowanie tzw. efektu tęczy. W tym modelu wszystkie gniazda podłączeniowe zostały umieszczone na tylnym panelu. Znalazły się tu m.in. dwa wejścia cyfrowe - HDMI i DVI oraz wejście komponentowe.

InFocus IN76

Ocena

Zastosowany w projektorze obiektyw jest dobrej jakości - wyświetlany obraz jest ostry na całej powierzchni. Obiektyw dysponuje niewielkim zakresem zoomu (1,3:1) i nie ma możliwości zmiany jego fizycznego położenia (tzw. lens shift). Projektor oferuje maksymalną jasność 1000 ANSI lumenów, która w trybach kinowych spada do 500 ANSI lumenów. Nowy model InFocusa został bardzo dobrze fabrycznie skalibrowany. Temperatura barw w pełnym spektrum skali szarości (od czystej bieli do czerni) przebiega liniowo i jest zbliżona do oczekiwanych w kinie domowym 6500 kelwinów. Generowany przez IN76 obraz jest wysokiej jakości, z dobrym kontrastem i nasyconymi, naturalnymi kolorami. Projektor dobrze radzi sobie z wyświetlaniem ciemnych scen - wszystkie detale są widoczne.

Główni rywale

Sharp VX-Z3100 6500 zł

Projektor DLP generujący obraz wysokiej jakości, ale z tzw. efektem tęczy. Mały zakres zoomu, brak regulacji manualnej obiektywu. Za głośna praca.

Optoma HD70 4500 zł (1/2007)

Bogato wyposażony projektor DLP oferujący dobrą jakość obrazu, ale z tzw. efektem tęczy. Stosunkowo głośna praca.

Informacje

Typ projektor DLP (16:9)

Cena 8500 zł

Dystrybutor Polpak

Wymiary 36 x 12 x 36 cm

Waga 4,2 kg

Funkcje korekcja geometrii obrazu, tryb projekcji odwróconej i tylnej, stopklatka, zoom

Złącza HDMI, komponentowe, S-Video, kompozytowe, DVI, USB, 12 V trigger

Kontrast 3000:1

Jasność 1000 ANSI lumenów

Trwałość lampy 3000 godzin

Głośność 26 dB