InPost będzie obsługiwał klientów poprzez WhatsApp

Firma kurierska InPost postanowiła, w tych trudnych dla nas wszystkich czasach, sięgnąć po dobrodziejstwa nowych technologii. Od dzisiaj kurierów wspierać będzie WhatsApp, ale także Asystent Google i Messenger.

WhatsApp to obecnie jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Jego popularność wzrosła dodatkowo w dobie pandemii koronawirusa, która mocno wpłynęła na nasz dotychczasowy tryb życia. Z aplikacji postanowiła skorzystać również firma kurierska InPost, które jako pierwsza w Polsce wykorzysta ją do komunikacji z klientami.

Od dzisiaj, korzystając z WhatsApp będziemy mogli nie tylko zapytać o status przesyłki czy najbliższy paczkomat, ale również o numer do kuriera. Co więcej, polska firma pozwoli nam na kontakt za pośrednictwem Asystenta Google i Messengera. Te rewolucyjne na polskim rynku rozwiązania, mają zarówno ułatwić pracę kurierom, jak również monitorowanie i odbieranie paczek klientom.

Jest to szczególnie istotne, w przypadku osób korzystających regularnie z paczkomatów. Jak informuje prezes InPost - Rafał Brzoska, zamówień na usługi jego firmy jest tak wiele, że kurierzy mają pełne ręce roboty. Przy okazji prosi on wszystkich, aby jak najszybciej odbierali swoje paczki z paczkomatów, tak, aby nie tworzyły się "zatory" i mogły z nich korzystać kolejni klienci.

Zależy nam, żeby w szczycie zapotrzebowania na usługi InPost związanym z pandemią utrzymać gwarancję dostawy D+1, dlatego apelujemy do wszystkich o jak najszybsze odbieranie swoich przesyłek z maszyn. Zapotrzebowanie na usługi InPost jest ogromne, bo w tym trudnym okresie zakupy w Internecie, zwłaszcza z odbiorem w Paczkomacie, ale także przez kuriera InPost, stały się bezpieczniejsze od tych odbieranych w punktach stacjonarnych – Rafał Brzoska, prezes InPost.

Warto też dodać, że InPost wprowadził szereg udogodnień, które mają dodatkowo zapewnić bezpieczeństwo zarówno kurierom, jak i klientom. Między innymi, zrezygnowano z ręcznych podpisów na rzecz kodów odbioru. Korzystających z paczkomatów ucieszy również fakt, że dzięki aplikacji InPost, możliwe jest otwieranie skrytki bez potrzeby dotykania panelu sterującego.

źródło: InPost