Indianin versus Wilkołak

Z siedziby Empire Interactive "nadlatuje" kolejny symulator helikoptera bojowego.

Ludzie z Empire Interactive podbudowani spektakularnym sukcesem odniesionym przez wydany w ub. r. Apache Havoc zadecydowali, że stworzą kolejny symulator helikoptera wojskowego - Enemy Engaged. W osiągnięciu celu ma ich wesprzeć ambitny zespół designerów z niewielkiej firmy Razorworks.

Tym razem autorzy pozwolą nam zasiąść za sterami dwóch najbardziej zaawansowanych technologicznie śmigłowców na świecie (oba są jeszcze w fazie prototypówj). Pierwszym z nich jest, wykorzystujący technologię obniżonej wykrywalności radarowej, amerykański RAH-66 Comanche. Druga z maszyn to Ka-52 Hokum-B (znany także jako Werewolf) z rosyjskich sił zbrojnych.

Gra umożliwi stoczenie wirtualnych potyczek nad obszarem Libanu, Tajwanu i Półwyspu Arabskiego. Całość oczywiście w wyśmienitej oprawie wizualnej, której charakterystycznymi cechami są: realistyczny wygląd terenu oraz obsługa efektów T&L (procedury te są akcelerowane sprzętowo m.in. przez procesor nVidia GeForce 256). Do tego dojdą jeszcze znakomitej jakości efekty dźwiękowe oraz rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej.

Developer jest przekonany, że wszystkie prace produkcyjne zostaną sfinalizowane za pięć miesięcy, a rynkowa premiera Enemy Engaged odbędzie się na przełomie lata i jesieni.


Zobacz również