Indie najlepsze dla outsourcingu

Indie pozostają najlepszym miejscem dla globalnych firm oddających działalność w outsourcing - wynika z raportu Global Services.

Mimo coraz mocniejszej rupii i rosnących płac hinduskie miasta Chennai, Hyderabad i Pune są na szczycie listy 15 wschodzących gwiazd outsourcingu.

Na czołowych miejscach listy znalazła się także Kolkata (5. pozycja) i Czandigarh (9.). W piętnastce znalazły się też trzy miasta chińskie i dwa wietnamskie. W Chinach najlepsze miasta dla outsourcingu to: Ho Chi Minh City (6.) Szanghaj (8.), Pekin (10.), Szhenzhen (13.) i Hanoi (12.).

Na czwartym miejscu rankingu znalazło się filipińskie Cebu, a na 7. stolica Sri Lanki - Colombo. Na 11. pozycji znalazł się Kair, na 14. Buenos Aires, a na 15. San Paulo.

Ranking powstał w oparciu o kryteria takie jak dostępność i kwalifikacje siły roboczej, infrastruktura finansowa, wskaźnik ryzyka i jakość życia. Nie brano w nim pod uwagę miejsc, które już od ponad dekady przyciągają zagraniczne firmy, takich jak Bangalore, region New Delhi, Manila, Mumbai i Dublin.


Zobacz również