IndyCar Series

Jazda na zamkniętym owalu i skręcanie tylko w lewo. Trudno wyobrazić sobie prostszą grę? Pozory mylą.

Jazda na zamkniętym owalu i skręcanie tylko w lewo. Trudno wyobrazić sobie prostszą grę? Pozory mylą.

Jeżdżą sobie chłopcy po owalu, skręcają tylko w lewo, osiągają wielkie prędkości i tyle...

I niby to prawda. Jednak po rozpoczęciu gry okazuje się, że aby jeździć po owalu, należy opanować do perfekcji umiejętność odpowiedniego ustawienia samochodu. I tu zaczynają się schody, które dla większości graczy będą nie do przebycia.

IndyCar Series to gra dla zapaleńców i mechaników. Zwolennicy tytułów, takich jak Need for Speed czy Midnight Club II, szybko mogą się poddać.

Celem gry jest ukończenie jej na najtrudniejszym poziomie. To daje złotą kartę, czyli dowód na to, że można się uważać za mistrza IndyCar. Są trzy poziomy trudności. Na najłatwiejszym nie obowiązują, żadne zasady, a bolid jest niezniszczalny. Poziom średni usuwa część ułatwień, a na najtrudniejszym stopniu niedostępne jest jakiekolwiek wsparcie.

IndyCar Series

IndyCar to wyścigi, gdzie walka koło w koło o każdy metr to codzienność.

Aby wygrać, oprócz szybkiego ścigania się, należy zabawić się w mechanika. Najważniejsze jest odpowiednie dostrojenie samochodu, aby zużycie paliwa i opon było najbardziej optymalne. W zależności od doświadczenia i praktyki może to zająć od kilkunastu minut do kilku godzin. Jeśli nie uda się dobrze ustawić parametrów bolida, to o zwycięstwie możesz tylko pomarzyć.

Gra powstała na licencji Indy Racing League, dzięki czemu będziesz się ścigać z prawdziwymi zawodnikami IRL, na 15 autentycznych torach. Bolidy i otoczenie zostały wykonane perfekcyjnie, z wielką dbałością o szczegóły. Warto też wspomnieć o dobrym modelu zniszczeń. Podczas wypadku części fruwają na lewo i prawo.

W trakcie wyścigu zaczyna się zabawa w podchody i strategiczne kombinowanie. Należy trzymać się tuneli aerodynamicznych innych aut, oszczędzając przy tym paliwo, dbać o opony i nie wykonywać brawurowych akcji.

IndyCar Series jest udaną grą, jednak tylko dla zapaleńców i miłośników realistycznych symulatorów. Poziom trudności jest bardzo wysoki.

Wydawca w Polsce CD Projekt

Informacjehttp://www.cdprojekt.info

Wymagania sprzętowe CPU 750 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna 3D 32 MB

Cena 99,90 zł

Najniższa cena 84 zł,http://www.maxgame.pl

Ocena 3/5