Inea wprowadza symetryczne łącze światłowodowe dla wszystkich klientów usługi FTTH

Bez żadnych dodatkowych opłat użytkownicy usługi światłowodowej Inea w technologii FTTH (ang. Fiber to the Home) stali się posiadaczami symetrycznego łącza o tej samej prędkości pobierania i wysyłania danych. Zmiana objęła swoim zasięgiem 90 tys. gospodarstw na terenie Wielkopolski.

Światłowody. Fot. Pixabay

Użytkownicy łącza światłowodowego Inea w technologii FTTH (światłowód do domu) mogą obecnie korzystać z pięciu pakietów: 100/100 Mb/s, 300/300 Mb/s, 600/600 Mb/s, 1/1 Gb/s lub 10/10 Gb/s. Rozwiązanie zostało wprowadzone do oferty na stałe, bez żadnych dodatkowych kosztów. Operator zamierza oferować wyłącznie symetryczne łącza światłowodowe, również poza Wielkopolską.

Jeszcze w 2019 roku usługa może stać się dostępna poza Wielkopolską, na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego czy kujawsko-pomorskiego. Wiemy już, że Inea intensywnie przygotowuje się do rozbudowy swojej oferty i świadczenia jej również w innych rejonach kraju.

Warto przypomnieć, że podczas październikowych targów Poznań Game Arena 2018 operator zadebiutował z usługą najszybszego internetu na terenie UE - symetrycznego łącza 10 Gb/s w cenie 399,99 zł miesięcznie.