Infamous 2 - wrażenia z GDC

Infamous 2 produkcja jaka ukaże się jedynie na konsolę PlayStation 3. Prezentuje pierwsze wrażenia z gry i z generowanych przez użytkowników misji. Już na początku nie sposób nie dostrzec pewnych podobieństw do Little Big Planet 2.

O czym mowa: o inFamous 2, nadchodzącej grze o superbohaterach, której akcja toczy się w otwartym świecie. Sequel Infamous ukaże się dzięki Sucker Punch Productions.

Co trzeba wiedzieć?

- Infamous 2 składa się z misji tworzonych przez użytkowników. Dokonujemy tego za pomocą narzędzi do edytowania poziomów. Warto wspomnieć także o licznych narzędziach fabularnych, dzięki którym uzyskujemy możliwość tworzenia różnych zadań: od misji eskortowania czegoś cennego po wyzwania oparte na układankach logicznych. Dyrektor Sucker Punch, Chris Zimmerman, stwierdził: "to wszystko co zmieniliśmy w gameplayu, zostało stworzone po to, by wyeliminować "największy problem" pierwszej części Infamous".

- Pokazano nam taśmę demo z różnymi rodzajami poziomów stworzonymi przez ekipę z Sucker Punch. Zawierała ona misje w stylu "obroń bazę", "znajdź i zniszcz" czy też zadania survival w stylu "wykonaj quest w określonym czasie". Wszelkie narzędzia i elementy są wzięte z misji głównych. W Infamous 2 można wykorzystać wszystko, co widać na ekranie do tworzenia własnych misji.

- Zadania stworzone przez użytkowników będą dostępne obok linii fabularnej gry. Dla graczy, którzy będą zainteresowani szybką rozgrywką, wystarczy wejść w odpowiednie kategorie ("najlepsze shootery" czy "najnowsze puzzle") aby mieć szybki dostęp do plansz generowanych przez innych graczy.

- Na pokazie zademonstrowano remake Angry Birds znane z Android Market. W tej rozgrywce przeciwnicy stoją na latających platformach, a naszym celem jest ich wysadzenie. Wykorzystujemy do tego zbiorniki z propanem wystrzeliwane za pomocą elektrokinezy Cole'a. Wyższe zdobycze punktowe i doświadczenie zależy od tego, jak mało zbiorników wykorzystamy do wysadzenia wszystkich przeciwników.