Infinty Blade na iOS - recenzja

Infinity Blade jest pierwszą grą na iPhone skonstruowaną w całości na silniku Unreal 3 od Epic Games. Przygodówka ta bez wątpienia jest najlepiej wyglądającą trójwymiarową grą na telefon jaką do tej pory stworzono. Mało tego, ekscytująca kampania dla pojedynczego gracza dowodzi, że mamy tu do czynienia z czymś więcej niż tylko "ładną buźką".

Dostępne na: iPad/iPhone/iPod Touch (Aplikacja uniwersalna)

Cena: około 20 PLN

Kiedy kilka miesięcy temu ogłoszono tajemniczy "Project Sword", fani i prasa branżowa została po prostu zmieciona z powierzchni Ziemi. Silnik Unreal, należący do Epic Games, stał się w zasadzie podstawą gier konsolowych epoki HD, a zobaczenie go w akcji na takich platformach jak iPhone czy iPad jest doprawdy niezwykłe. Teraz produkcja, którą znamy jako Infinity Blade dotarła wreszcie do Apple App Store. Dla nas to najwyższy czas, by zobaczyć co takiego może wnieść do mobilnego grania fenomenalna technologia Epic Games.

Infinity Blade zaczyna się sceną, w której zakuty w zbroję rycerz wchodzi do leża straszliwej istoty zwanej "Królem Bogiem". Nasz bohater informuje Króla Boga, że przynosi mu sprawiedliwość po czym zostaje nadziany na promieniujący światłem miecz. Następne wydarzenia rozgrywają się już 20 lat później, kiedy syn naszego pokonanego bohatera stoi nad urwiskiem i rozmyśla o śmierci swojego ojca. Jako, że to Ty jesteś tym synem, Twoim właśnie celem staje się wywalczenie sobie drogi do Króla Boga, by pomścić śmierć rodziciela.

Gra sama w sobie jest rodzajem liniowej przygodówki, w której stacza się pojedynki jeden na jeden z różnego rodzaju adwersarzami (złymi mistrzami miecza czy też masywnymi ogrami). Walki rozgrywają się w klasycznej dla Nintendo formie - Punch-Out! Masz dostęp do przycisku odpowiedzialnego za blokowanie oraz dwa przyciski, dzięki którym możesz wykonywać uniki. Zadaniem gracza jest także odkrycie sposób ataku przeciwnika. Oczywiście za każdy wygrany pojedynek otrzymasz wynagrodzenie w postaci pieniędzy jak również punktów doświadczenia. Będziesz musiał je jakoś wydać, najlepiej w sklepie, gdzie punkty doświadczenia można przekuć na lepsze zdolności, zaś pieniądze wydać na nowy sprzęt.