Infografika ze smartfonem RED Hydrogen ujawnia nieco szczegółów ze specyfikacji

Rok temu dobrze znana w przemyśle wideo firma RED narobiła wokół siebie zamieszania obwieszczeniem o pierwszym własnym smartfonie. Model Hydrogen z holograficznym wyświetlaczem i masą innowacyjnych rozwiązań pobudził wyobraźnię fanów. W sieci pojawiła się infografika zdradzająca nieco szczegółów odnośnie oczekiwanego debiutu.

Smartfon RED Hydrogen One

Nadal nie znamy dokładnej daty premiery smartfonu RED Hydrogen. Jednak jak wynika z infografiki, której autorem jest amerykański operator filmowy, Phil Holland - jest na co czekać. Kluczową funkcją urządzenia o charakterystycznej obudowie wykonanej z aluminium oraz kevlaru ma być możliwość rejestrowania, odtwarzania i odtwarzania obrazu holograficznego za sprawą technologii V4H.

Holograficzny ekran LCD marki Leia o przekątnej 5,7 cala będzie wyświetlać obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (gęstość 515 ppi). Co ciekawe, nigdzie nie ma wzmianki o typie procesora jaki znajdzie się w środku. Mamy jedynie informacje o pamięci RAM (6GB) i rozmiarze przestrzeni na dane użytkownika (128 GB). Infografika wskazuje rozmieszczenie i przeznaczenie najważniejszych elementów, w tym również pojemność baterii - 4500 mAh.

Infografika ze smartfonem RED Hydrogen ujawnia nieco szczegółów ze specyfikacji

Smartfon RED Hydrogen One - infografika. Źródło: phfx.com

Systemowi dwóch kamer głównych o rozdzielczości 12,3 MP z tyłu obudowy towarzyszy duet 8,3 MP z przodu. Oprócz portu USB-C do ładowania i transmisji danych widać też gniazdo rozszerzeń dla dodatkowych modułów (przypuszczalnie działające na zasadzie magnetycznej, podobnie jak MotoMods Motoroli). Producent zapowiada wersję z tytanową obudową, ale ta z pewnością pojawi się na rynku później.

RED Hydrogen zapowiada się na jeden z bardziej interesujących i wyróżniających się z tłumy smartfonów, które mogą zadebiutować na rynku na przełomie 2018 i 2019 roku.