Informacje o Windows 9 jeszcze w tym miesiącu. Microsoft zaprasza na konferencję

Z wielu źródeł docierały już do nas spekulacje, że jeszcze w tym miesiącu pojawią się pierwsze oficjalne informacje na temat Windows 9. Teraz te doniesienia potwierdził Microsoft i podał konkretną datę wydarzenia poświęconego nowej wersji swojego systemu operacyjnego.

Następca Windows 8.1 ma pojawić się oficjalnie dopiero w przyszłym roku, ale Microsoft jeszcze w tym miesiącu chce opowiedzieć o nowościach, jakich mogą spodziewać się użytkownicy. 30 września w San Francisco odbędzie się konferencja przeznaczona dla przedstawicieli mediów i analityków rynku pod hasłem przewodnim "What's next for Windows".

Windows 9 o kryptonimie Threshold ma wprowadzić wiele zmian do systemu operacyjnego Microsoftu, z których powinni ucieszyć się użytkownicy klasycznych komputerów bez dotykowego ekranu. Jedną z nowości ma być odświeżone Menu Start, które zostało w 2012 roku zastąpione przez ekran startowy z aktywnymi kafelkami.

Zobacz również:

  • Halo Infinite za 4 zł! To możliwe, sprawdź jak
Informacje o Windows 9 jeszcze w tym miesiącu. Microsoft zaprasza na konferencję

W Windows 9 nowe Menu Start połączy listę skrótów do aplikacji z aktywnymi kafelkami i zastąpi pełnoekranowy ekran startowy znany z Windows 8 i Windows 8.1. Stanię się to jednak tylko wtedy, jeśli użytkownik będzie korzystał z niedotykowego ekranu oraz klawiatury i myszy. W przypadku tabletów i laptopów hybrydowych użytkownicy nadal będą widzieć ekran z kafelkami.

Wygląda jednak na to, że nowe Menu Start w Windows 9 i inne zmiany interfejsu nie będą tematem nadchodzącej konferencji Microsoftu. Wydarzenie skierowane jest podobno głównie w kierunku rynku biznesowego. Nie jest to jednak zaskoczeniem. Od kilku tygodni mówi się o premierze Windows 9 w wersji Technology Preview właśnie w kontekście daty 30 września, ale większość źródeł sugeruje, że nowe Menu Start i inne oczekiwane zmiany w interfejsie nie będą jeszcze widoczne.

źródło: winsupersite.com