Informatycy są sexy! - Technokracja odc. 20

Najnowszy, 20 odcinek Technokracji postanowiliśmy poświęcić po części nam samym. Ludziom interesującym się nowinkami technologicznymi, komputerami, grami i nie tylko. Rozmawiamy o informatykach, nerdach i geekach. Udowadniamy, że dziś bycie jednym z nich, całkowicie odbiega od stereotypowego myślenia.

Kiedyś bycie informatykiem czy też nerdem kojarzyło się jednoznacznie z kraciastą koszulą włożoną w spodnie, okularami z dużymi ramkami i siedzeniem w piwnicy przy komputerze. Tacy ludzie byli postrzegani jako aspołeczni, nie lubiący towarzystwa "normalnych" ludzi. Woleli żyć w swoim własnym świecie. Świecie gier, komputerów i Internetu gdy nie był on tak powszechny. Według stereotypów, nerdów nikt w szkole nie lubi, nie mają oni dziewczyny, tudzież chłopaka jeśli już trafi się przypadek nerda-dziewczyny, a porozmawianie z nimi na codzienne tematy jest wręcz niemożliwe.

W najnowszym odcinku Technokracji staramy się obalić te mity i stereotypy. W pierwszej części rozmawiamy o tym jak postrzegani są w społeczeństwie informatycy. Każda większa niż kilkuosobowa firma posiada dział IT. Jednak czy w dalszym ciągu wygląda on tak jak w serialu "IT Crowd"? Uważamy, że już tak nie jest i mówimy o tym jak dziś wygląda przeciętny informatyk. Czy jest on już mniej "nerdowski", a bardziej przypomina zwykłego Kowalskiego?

Druga część to już nasze luźne rozmowy o typowych nerdach i geekach. Czy stereotypy o nich są wciąż aktualne? Czy może teraz bycie jednym z nich jest cool, a może nawet... sexy? Być może geek nie jest już takim nudziarzem, jak kiedyś uważano.

Na pewno humory nam dopisują, gdyż zaraz zaczyna się majówka, a za oknami piękne słońce. W związku z czym życzymy Wam takiej pogody przez cały długi weekend, a my wracamy zaraz po jego zakończeniu.