Informatyka i bezpieczeństwo - chcesz zostać współautorem podręcznika?

Portal AV-School.pl zainicjował projekt, w ramach którego uczniowie szkół średnich będą mogli współtworzyć nowy podręcznik do nauki informatyki. Akcji patronuje firma Kaspersky Lab Polska.

"Jesteś młodym, ambitnym i zapalonym miłośnikiem informatyki? Masz już dość szablonowo przekazywanej podręcznikowej wiedzy na lekcjach z komputerem? Uważasz, że informatyka to coś więcej niż znajomość Worda i Excella? Dołącz do zespołu autorów nowo powstającej pozycji ukazującej informatykę w zupełnie nowym świetle", powiedziała Magdalena Szczęsna, kierownik działu edukacji w Kaspersky Lab Polska.

Projekt powstał w celu umożliwienia uczniom przekazania swojej wiedzy i pomysłów wszystkim osobom zainteresowanym tematyką bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu.

Uczniowie gimnazjów i szkół średnich zainteresowani uczestnictwem w projekcie mogą przesyłać na adres [email protected]:

- krótki opis swoich zainteresowań

- prezentację własnej wizji formy podręcznika dla młodych odbiorców, innowacyjnej i przystępnej jednocześnie

- samodzielnie napisany artykuł dotyczący wybranego problemu z dziedziny IT.

Autorzy najlepszych prac, zostaną zaproszeni do udziału we wspólnym pisaniu podręcznika informatyki.

Studenci i pasjonaci informatyki, chcący podjąć się opieki merytorycznej nad podręcznikiem, powinni wysyłać na adres [email protected]ersky.pl zgłoszenia, wraz z uzasadnieniem, dlaczego uważają, że nadają się do tego zadania.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2010 roku.

Więcej informacji: AV School