InfraRecorder 0.52 - przyjemność z nagrywania płyt

Od czasu, gdy Nero stał się rozbudowanym, ociężałym programem na rynku aplikacji do wypalania płyt pojawiło się wiele innych narzędzi. Jednym z nich jest oferujący duże możliwości, szybki, przejrzysty i wygodny w obsłudze InfraRecorder.

InfraRecorder 0.52 to bezpłatny, prosty w obsłudze ale zasobny w funkcje program do nagrywania płyt CD i DVD. Wygodny, przejrzysty interfejs i integracja z Eksploratorem Windows ułatwiają korzystanie z niego nawet początkującym użytkownikom. Dostęp do zaawansowanych narzędzi docenią bardziej wymagający.

InfraRecorder zawiera wszystko czego wymaga się od programu do wypalania płyt. Obsługuje technologię przeciągania pomiędzy oknami programu i Eksploratorem Windows, pozwala w szerokim zakresie dostosowywać do potrzeb użytkownika zawartość menu i paska narzędzi. Oferuje również różne układy oraz zawartość okien w zależności od wykonywanych operacji. Inne funkcje dostępne są na przykład w trakcie tworzenia obrazów, a inne gdy zgrywana jest płyta audio. Bardzo elastyczna jest integracja z menu kontekstowym systemu. Dostępne z poziomu Windows opcje można opatrywać ikonami, wyświetlać pojedynczo, bądź grupować w podmenu. Pozwalają one zgrywać obrazy, uruchamiać nagrywanie płyt otwierać i zapisywać projekty aplikacji.

Wygoda obsługi niewiele znaczy bez odpowiednich funkcji. Za pomocą InfraRecordera można zapisywać płyty z danymi, wypalać składanki audio i DVD Video, generować projekty mieszane. Nośnikiem docelowym mogą być płyty bądź plik obrazów. Za pomocą programu umieścisz na krążku dowolny obraz nośnika i skopiujesz zawartość płyty. Ta ostatnia operacja może być przeprowadzana zarówno w locie, jak i z wykorzystaniem twardego dysku. Program potrafi także tworzyć pliki obrazów. Zapisze je w formacie ISO lub BIN. Zgrywanie muzyki odbywa się do formatów WAV, WMA, OGG czy MP3. Poszczególne zadania przygotowywane są w formie projektów, co pozwala zapisać je w trakcie pracy na dysku i kontynuować pracę nad nimi w przyszłości.

InfraRecorder pozwala zarządzać ścieżkami płyt multisesyjnych. Importuje wskazane ścieżki na dysk, zastępuje je innymi, dodaje kolejne do płyty. Przeskanuje wskazane ścieżki w poszukiwaniu błędów. Zamyka zawartość krążka uniemożliwiając dogrywanie informacji. Program obsługuje płyty dwuwarstwowe i nośniki wielokrotnego zapisu. Potrafi kasować ich zawartość i formatować czterema różnymi metodami. Rozbudowane funkcje skanowania pobierają precyzyjne informacje dotyczące urządzeń nagrywających. Dotyczy to zarówno nagrywarek korzystających z magistrali IDE, jak i SCSI.

W najnowszej wersji poprawiono kilka błędów związanych z kodowaniem ścieżek audio oraz sortowaniem projektów wideo, co uniemożliwiało zapis DVD-Video zgodnie ze standardem. InfraRecorder nie ma już kłopotów z rozpoznawaniem napędów oznaczanych literami A i B. Lepiej współpracuje także z 64-bitową wersją Windows. W programie pojawiła się także opcja zapisu obrazu płyt w lokalizacjach sieciowych.

InfraRecorder dostępny jest w polskiej wersji językowej ale należy zwrócić uwagę, by w trakcie instalacji wgrać na dysk wszystkie pliki różnych wersji językowych, a następnie wybrać nasz język w opcjach aplikacji. W przeciwnym razie po polsku będzie jedynie instalator. Aplikacja jest bezpłatna do użytku domowego i komercyjnego.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: