Ingress – gra rzeczywistości rozszerzonej dostępna po polsku

Niantic Labs, start-up spod szyldu Google, wydał dziś lokalizację Ingress w sześciu językach. Popularna gra staje się tym samym bardziej przystępna dla nowych agentów, a weteranom oferuje możliwość grania w języku ojczystym.

Oprócz wersji angielskiej i japońskiej od dziś dostępne są także wersje: polska, niemiecka, francuska, włoska, rosyjska i portugalska.

Ingress to zupełnie nowe przeżycie dla graczy. Różne miejsca na całym świecie stają się interaktywną częścią gry, skrywając tajemnice, intrygi i przygody. Dzięki technologii GPS oraz Google Maps, gracze odkrywają otaczającą ich okolicę w zupełnie nowy sposób w poszukiwaniu ukrytych portali, przez które do naszego świata przedostaje się tajemnicza energia.

Zobacz również:

  • Apple Glasses już w 2022 roku?

Regularnie na całym świecie odbywają się tzw. Anomalie, czyli wydarzenia przyciągające tysiące graczy, którzy – zrzeszeni w jednej z dwóch frakcji – walczą przeciwko sobie o przejęcie kontroli nad danym obszarem. Wynik każdej Anomalii ma wpływ na dalszy bieg gry. Kolejne wydarzenie będzie miało miejsce 30 maja w Bratysławie.