InnoDisk przyspiesza Vistę za 15 USD

Tajwańska firma InnoDisk zaprezentowała pamięć flash, skonstruowaną głównie z myślą o wykorzystaniu obsługiwanej przez Vistę technologii Ready Boost. Urządzenie podłącza się bezpośrednio do pinów USB na płycie głównej.

Technologia Ready Boost to interesujące rozwiązanie dla osób chcących przyspieszyć działanie swojego systemu. Właśnie z myślą o nich firma InnoDisc wprowadziła do swojej oferty nową pamięć flash (Ready Boost Memory), która dostępna jest w dwóch wersjach - o pojemności 2 i 4 GB. Urządzenia te jednak różnią się od standardowego pendrive'a USB gdyż możemy je wpiąć bezpośrednio pod piny umieszczone na płycie głównej (oszczędzamy w ten sposób jeden z wyprowadzonych na zewnątrz portów).

InnoDisk przyspiesza Vistę za 15 USD

Flashowa nowość od InnoDisk

Oczywiście producent zapewnia, że spełniają one z nadwyżką wymagania wspomnianej wyżej technologii gdyż osiągają wydajność 5 MB/s dla odczytu losowych 4 kB porcji danych oraz 3 MB/s dla zapisu losowych 512-kilobajtowych porcji. Firma InnoDisk przeprowadziła też własne testy, zgodnie z którymi zastosowanie ich rozwiązania ma pozwalać na zwiększenie wydajności systemu od 18 do 26 procent.

Pamięć o pojemności 2 GB została bowiem wyceniona (w przeliczeniu) na 15 USD.