Innowacje 2004 nagrodzone

Na targach CES rozdano coroczne nagrody dla najbardziej innowacyjnych produktów w danych kategoriach. Warto przyjrzeć się tym produktom bowiem to one wyznaczają trendy w branży elektroniki użytkowej.

Oto najlepsze produkty w poszczególnych kategoriach

Autoryzacja dostępu

Shepherd 210 - zamek drzwiowy z identyfikacją użytkownika na podstawie odcisków palców. Przechowuje dane o odciskach palców do 50 osób.

Lightglove - nowy sposób podejścia do interakcji z produktami elektronicznymi. Wirtualny kontroler pozwalający na wprowadzanie danych i kontrolę zadań na ekranie, działający na zasadzie „dotyku” światła.

Audio

Gibson Audio, Wurlitzer Digital Jukebox - zaawansowana, cyfrowa szafa grająca oferowana z nagłośnieniem firmy Klipsch.

Sprzęt komputerowy

HP Compaq Tablet tc1100 -ultraprzenośny komputer PC.

Logitech di Novo Media Desktop - oferowany także w Polsce zestaw klawiatury i myszy korzystających z interfejsu Bluetooth. Dodatkowo w komplecie znajduje się MediaPad oraz koncentrator Bluetooth pozwalające na komunikację z pecetem urządzeń zewnętrznych.

Fotografia cyfrowa

Philips Key010 Wearable Digital Camera - miniaturowy aparat cyfrowy w “kluczu”. Wyposażony w 2-megapikselową matrycę pozwala na wykonanie do 300 zdjęć. Traktowany jako część garderoby, a nie urządzenie stricte elektroniczne.

Akcesoria

Nostromo SpeedPad n52 - sterownik do gier będący hybrydą klawiatury, pada, myszki. Można w nim zaprogramować do 104 funkcji.

Ekologia

Philips 30PF9975 - 30-calowy telewizor LCD, oferujący doskonałą jakość obrazu przy zużyciu energii o 40 % niższym niż podobne produkty konkurencji.

Sprzęt do gier

Nyko Air Flo Technology - opatentowany system chłodzenia dłoni Air Flo zastosowany w padach do gier.

Urządzenia AGD

TMIO Tonight’s Menu Intelligent Oven - kombajn agregujący kilka urządzeń AGD – lodówkę, piekarnik oraz kuchenkę mikrofalową. Całością można sterować zdalnie. sterowanie.

Sieci domowe

Netgear WGT634U 108 Mbps Wireless Home Firewall Router/Base Station - router z zaporą ogniową pozwalający na bezprzewodowe przesylanie danych z przepustowością 108 Mbps.

Zintegrowane systemy domowe

Asoka PlugLan Network Jack - pierwsze na świecie gniazdko sieciowe, pozwalające na zbudowanie sieci komputerowej bazującej na istniejącej w domu sieci energetycznej (bez dodatkowych urządzeń).

Elektronika przenośna

Cobra SKYNAV 3000 Portable Mobile Navigation System - przenośny system nawigacji satelitarnej.

Hyundai StratosAudio Interactive Symphony Digital IF Radio - cyfrowy, samochodowy system audio, składający się m.in. z cyfrowego odbiornika radiowego, systemu interaktywnych serwisów danych oraz interfejsu Bluetooth.

Internet

Motorola IMfree Personal Instant Messenger - przenośne urządzenie pozwalające na korzystanie z komunikatorów na terenie całego domu. Wyposażone we własną klawiaturę i komunikujące się z komputerem bezprzewodowo.

Elektronika osobista

Taz I - przenośny odtwarzacz multimediów wyposażony w wymienny dysk twardy oraz odłączany odtwarzacz MP3.

Małe biuro/domowe biuro

Motorola VT1000 Series Voice Terminal - urządzenie pozwalające na wykorzystanie szybkich łączy internetowych do połączeń telefonicznych VoIP.

Wideo

Samsung 56” W HDTV Monitor TV DLP - najnowszy telewizor Samsunga, korzystający z technologii DLP. Małe gabaryty w połączeniu z doskonałą jakością obrazu. Doceniono wysoką ergonomię.


Zobacz również