Insanely Twisted Shadow Planet - pełen odlot już w lipcu

Gry niezależne dają branży dużo świeżości. Stawiają na grywalność i charakteryzują się odrębnym podejściem do znanych tematów. Zapowiada się na to, że taką grą będzie właśnie Insanely Twisted Shadow Planet, której oficjalny trailer prezentuje grę wyjątkową i szalona pod wieloma względami.

Jeśli gra nazywa się Insanely Twisted Shadow Planet (w wolnym tłumaczeniu: Strasznie pokręcona planeta cienia) to nie może być kolejnym typowym tytułem, których wiele. Tak też nie jest. W tej wariacji na temat zręcznościowej gry 2D puruszami się bowiem małym latającym spodkiem, walczymy z przedziwnymi istotami oraz rozwiązujemy intrygujące łamigłówki, by przedostać się do kolejnych zakręconych etapów.

Scenerie, w których rozgrywa się akcja są różnorodne i wykonane jak małe dzieła sztuki, a sama animacja różnych pojawiających się w grze obiektów i stworzeń stoi na wysokim poziomie. Wszystko jest też okraszone nastrojową i tajemniczą muzyką doskonale pasującą do obcej planety i przygód małego latającego spodka. W grze pojawi się też muzyka zespołu blackmetalowego Dimmu Borgir.

Cała historia rozpoczyna się od tego, że pewną planetę zamieszkałą przez obcych atakuje nieznana siła, która w jednej chwili oblega całą planetę, wyłącza jej słońce i pogrąża ją w ciemności. Przejmując kontrolę nad małym UFO będziemy musieli poradzić sobie z tą sytuacją. Już w lipcu przekonamy się, czy gra jest równie dobra jak jej trailer. Będzie ona dostępna w ofercie XBLA Summer of Arcade.

Insanely Twisted Shadow Planet jest dziełem Michela Gagné, Joe Olsona i Fuelcell Games. Oficjalny zwiastun filmowy poniżej.