Insight 100 - skaner laserowy, który ocali nasze napoje na lotnisku?

W tym tygodniu, gdy wracałem z Pragi, na czeskim lotnisku straciłem sok owocowy, który podczas kontroli celnej wylądował w wielkim pojemniku obok stosu innych płynów. Takie rzeczy zna chyba każdy, kto leciał chociaż raz samolotem. Obecnie nie można wnosić płynów o zbyt dużej pojemności do samolotu. Ale jest nadzieja, że to się zmieni, a daje ją urządzenie o nazwie Insight 100.

Insight 100

W lotniskowym pudle obok mojego soku leżały inne napoje, pianki do golenia, duże butelki z wodą... Już niedługo być może tak nie będzie. A wszystko dzięki nowym laserowym skanerom Insight 100.

Insight 100 rozpozna każdy płyn bez smakowania?

Insight 100, angielskiej firmy Cobalt Light Systems, to mały skaner laserowy, który w 5 sekund potrafi powiedzieć czym dokładnie jest płyn, znajdujący się w środku każdej butelki. Jeżeli wejdzie on do wyposażenia lotnisk, nie będziemy musieli zastanawiać się co możemy stracić podczas kontroli celnej - będziemy też mogli wnosić własne napoje na pokład samolotu.

Insight 100 - jak to działa?

Jak to działa? Insight 100 analizuje światło odbite od płynu. Skuteczność urządzenia to 99,5 proc. Skaner radzi sobie zarówno z pojemnikami szklanymi jak i plastikowymi. Testy na europejskich lotniskach zakończyły się już powodzeniem.

Insight 100 - skaner laserowy, który ocali nasze napoje na lotnisku?

Praga

Komentarz

Miejmy nadzieję, że jak najszybciej takie skanery pojawią się na lotniskach. Nie będziemy musieli już się zastanawiać, czy nam coś zabiorą na lotnisku. Z drugiej strony, cz ktoś wie co dzieje się z tymi odebranymi rzeczami? Gdzie one trafiają?