Instagram dostarczy istotnych informacji o koronawirusie

Instagram rozpoczyna współpracę z WHO, aby zapobiegać rozpowszechnianiu się kornawirusa.

Kolejne firmy z branży technologicznej angażują się w walkę z pandemią koronawirusa.

Instagram dostarczy istotnych informacji o koronawirusie

Instagram ogłosił właśnie, że wdroży dodatkowe środki, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się fałszywych informacji związanych z COVID-19. Dodatkowo firma zwróci uwagę na ważne aspekty bezpieczeństwa, które pozwalają zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Zobacz również:

  • SMSy o skierowaniu na kwarantannę - możesz zostać okradziony!
  • iPhone 12 - czy warto go kupić po premierze iPhone 13?
  • Nowa funkcja na Instagramie

Facebook poinformował, że użytkownicy Instagrama znajdujący w krajach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa otrzymają informacje oraz ostrzeżenia, które przekierowywały będą na oficjalną stronę Światowej Organizacji Zdrowia.

Instagram dostarczy swoim użytkownikom dane pozyskane bezpośrednio od samorządów odnośnie liczby zarażonych, dzięki czemu wszystkie informacje będą w pełni rzetelne.

W sieci udostępniono zrzut ekranu z amerykańskiej wersji Instagrama, który wyświetla nowe powiadomienie o tytule "Pomoc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa". Monit zachęcał będzie do odwiedzania strony Światowej Organizacji Zdrowia. Na dole znajduje się duży przycisk, który jest odnośnikiem do witryny who.int

Dodatkowo aplikacja Instagram będzie przestrzegać użytkowników, gdy treść zostanie zweryfikowania i okaże się, że zawiera niepotwierdzone lub fałszywe informacje. Wielu użytkowników platformy robiło sobie żarty na temat COVID-19 wykorzystując do tego filtry AR. W związku z tym Instagram zakazał korzystania z tego rozwiązania.

Rzecznik prasowy Instagram powiedział w rozmowie z TechCrunch, że filtry AR związane z koronawirusem nie będą już dozwolone na portalach społecznościowych, ponieważ mogą szerzyć błędne informacje, a nawet obrażać osoby, które zostały zarażone.

Portal TechCrunch zauważa, że podobne praktyki są właśnie wdrażane w aplikacji Snapchat, która również jest własnością FaceBook'a.

Wszystkie wyżej wymienione przez nas zmiany obowiązują już w najnowszej wersji aplikacji Instagram na iOS oraz Androida.

Sprawdź, jaki telefon idealnie nada się do wykonywania fotografii na Instagrama.

Źródło: 9to5mac.com