Instagram i Facebook będą płatne! Nowa subskrypcja już w drodze

Meta zapowiada nowe płatne subskrypcje dla Instagrama i Facebooka. Czy teraz wszystkie social media będą płatne, tak jak Snapchat i Twitter?

Źródło: Firmbee.com / unsplash.com

Przedstawiono nam nowy plan na płatną subskrypcję Meta Verified dla Instagrama i Facebooka. Tak samo jak w przypadku Twittera i Snapchata, platformy te otrzymają dodatkowy poziom ekskluzywnych funkcji oraz zwiększony zasięg dla naszych postów. Czy to dobra informacja? Zastanówmy się, czy ludzie powinni płacić za dodatkowy zasięg postów, które nie będą nawet wyświetlane jako reklama. Tak jak wspomniałam wyżej, Snapchat i Twitter posiadają już podobne subskrypcje, a przychody z nich na ten moment już są szacowane w milionach, Meta również chce z tego skorzystać i zwiększyć swoje przychody. Czy ty chcesz za to zaplacić?

Ogłaszając Meta Verified na swoich kontach w mediach społecznościowych 19 lutego, CEO Mark Zuckerberg powiedział, że testy rozpoczną się w Nowej Zelandii i Australii w tym tygodniu. Wiemy też, że już niebawem usługa zostanie także wprowadzona do innych krajów.

Zobacz również:

  • TikTok zajmuje dużo miejsca na dysku? Sprawdź, jak to zmienić
  • Myślisz, że wszystko wiesz o Instagramie? To teraz się zdziwisz
  • Facebook - jak usunąć konto?
Smartfon na którym są pokazane trzy aplikacje, Instagram, Facebook i Twitter.

Źródło: dole777 / unsplash.com

Jaka będzie cena za subskrypcję?

Przewidywana cena za subskrypcję Meta Verified będzie wynosiła 11,99 dolarów (około 54 zł) miesięcznie w przeglądarce internetowej, a w aplikacjach moblinych - 14,99 dolarów (około 67 zł). Tyle będziemy musieli zapłacić za zweryfikowanie naszego konta na Instagramie i Facebooku.

Porównanie Meta Verified z Twitterem Blue

Już poznaliśmy, jaką cenę będziemy musieli zapłacić za nową subskrypcję. Dla porównania zobaczmy więc, czym ona będzie się różnić od Twittera Blue, który także od niedawna oferuje nam swoją płatną subskrypcję.

Cena za subskrypcję Twittera Blue wynosi 8 dolarów (około 35 zł) na przeglądarkach i 11 dolarów (około 49 zł) w aplikacji na urządzeniach mobilnych - cena za Metę Verified jest o około 5 dolarów (około 22zł) większa. Jeśli chodzi o otrzymywane korzyści, Twitter oferuje pierwszeństwo w odpowiedziach i wyszukiwaniu, a Meta zwiększoną widoczność oraz zasięg. Co więcej, weryfikację tożsamości będzie posiadała w swojej subskrypcji tylko Meta.

Spójrzmy jednak też na to, że te dwie aplikacje nie polegają dokładnie na tym samym, więc ich dodatki w ramach subskrypcji też będą się od siebie różnić. Twitter Blue oferuje możliwość edytowania naszych postów, zmianę ikony aplikacji, umieszczanie NFT jako zdjęcia profilowego, publikowanie dłuższych postów oraz filmików, poprawę komfortu czytania i niestandardową nawigację. Dzięki Meta Verified otrzymamy takie dodatki, jak dedykowane wsparcie dla naszego konta, proaktywne monitorowanie podszywania się pod naszą osobę, ekskluzywne naklejki i 100 darmowych gwiazdek na miesiąc.

Czy każdy będzie mógł korzystać z Meta Verified?

Meta Verified jest skierowana głównie do osób zajmujących się branżą influencerską, a także dla innych, którzy po prostu używają mediów społecznościowych dla swojej działalności. Mimo to mogą z niej korzystać zwykli użytkownicy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: