Instagram kasuje miliony spamerskich kont

Instagram wziął się za oczyszczanie serwisu z tzw. spam-kont, co niespodziewanie objawiło się znacznymi redukcjami fanów różnej maści celebrytów.

Należąca do Facebooka firma uprzedziła o likwidacji spamerskich kont w listopadzie, a dziś wprowadziła zapowiedź w życie. Wszystko oczywiście w trosce o użytkowników, jednak warto zauważyć, że mnóstwo spośród kont uznanych za fikcyjne miało spore ilości obserwatorów. Duży cios spotkał bożyszcze nastolatek - Justin Bieber stracił na skutek czyszczenia 3,5 miliona fanów, zaś - ironia losu - największy odpływ obserwatorów zaobserwował sam... Instagram. Okazało się, że wśród "zwolenników" oficjalnego konta serwisu znalazło się aż 18 milionów kont rozsyłających spam!

Również i inni celebryci udzielający się w serwisie odnotowali spory odpływ fanów. Raper Akon "zaliczył" utratę 56% obserwatorów, a specjalista od marketingu online, Wellington Campos utracił dokładnie 3 284 304 instagramowych "przyjaciół". Większą od Biebera liczbę usuniętych zanotował użytkownik o nicku chiragchirag78, który stracił ich 99% - dokładnie 3 660 460. Zaraz potem skasował swoje konto. To oczywiście najbardziej jaskrawe przykłady tego, ilu ludzi zakłada konta do zaśmiecania serwisu. Niestety, łącznej ilości wszystkich usuniętych kont nie podano, jak jednak pokazuje to przykład samego Instagramu, było ich co najmniej 18 milionów.