Instagram może stać się niedługo konkurencją dla Snapchat

Instagram stale się rozwija. Od czasu wypuszczenia wersji aplikacji na Androida i kupieniu projektu przez Facebooka dodawane są coraz to nowe funkcje. Najnowszą z nich ma być wbudowany w aplikację moduł prywatnych wiadomości. Ma to być odpowiedź na rosnącą konkurencję ze strony Snapchat.

Instagram to aplikacja, która pozwala w prosty sposób wykadrować zdjęcie do kwadratowych proporcji, okrasić je predefiniowanym filtrem i następnie udostępnić znajomych. Już kilka lat temu była hitem na iPhonie od Apple, ale prawdziwą popularność zdobyła dopiero po wydaniu wersji na Androida, co pozwoliło poszerzyć bazę użytkowników.

Po wydaniu wersji na Androida Instagram został przejęty przez Facebooka. Rozpoczęło to szereg zmian w aplikacji, do których należy silniejsze zintegrowanie serwisu z platformą Marka Zuckerberga, udostępnienie przeglądarkowej wersji serwisu oraz dodanie obsługi nie tylko zdjęć, ale klipów wideo.

Instagram może stać się niedługo konkurencją dla Snapchat

instagram-logo

Wygląda na to, że niedługo możemy doczekać się w ramach Instagramu czegoś w rodzaju komunikatora. Ekipa podobno pracuje nad wprowadzeniem obsługi wiadomości prywatnych, które będą mogli wysyłać do siebie użytkownicy Instagramu. Nowa wersja ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Zobacz również:

  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Nadchodzi nowy Exynos! Wszystko stanie się jasne już 19 listopada
  • Snapchat nie działa! Poważna awaria trwa już kilka godzin

Wprowadzenie do Instagramu prywatnych wiadomości ma być odpowiedzią Facebooka na sukces prostej aplikacji Snapchat, która zdobyła olbrzymią popularność. Pozwala ona na wysyłanie do siebie przez użytkowników krótkich wiadomości i korzystają z niej najczęściej osoby młode, znudzone Facebookiem, ale nadal chętnie korzystające z Instagramu.

źródło: gigaom.com