Instagram na Androida. 5 milionów użytkowników w pięć dni

Instagram jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na iPhone’a. Od tygodnia dostępny jest także w wersji na smartfony z Androidem i zbiera miliony nowych użytkowników. Ale naprawdę głośno jest o nim od kiedy Facebook ogłosił, że kupuje serwis za okrągły miliard dolarów.


Android wylądował na Instagramie

Android wylądował na Instagramie

Hit z iOS

Aplikacja Instagram jest bezsprzecznie jednym z największych hitów z Apple Appstore. Jest to przy tym program do bólu prosty. Umożliwia on na wykonanie zdjęć i nałożenie na nie opcjonalnych “hipserskich" filtrów i zamieszczenie w swoim profilu. Innych użytkowników obserwuje się na wzór Twittera. Możemy przeglądać udostępniany przez nich stream fotografii, komentować je i klikać przycisk “lubię to" analogiczny do tego, którego znamy z Facebooka.

Wersja na Androida

Aplikacja jest jednym z lepiej wykonanych programów, które mieliśmy okazję testować. Działa bardzo szybko, zdjęcia przy dobrej jakości połączeniu ładują się płynnie, a zamieszczenie komentarza odbywa się bez opóźnień. Zdjęcia możemy przeglądać w widoku listy albo z zakładki “popularne" co pozwala odkryć nowych użytkowników wartych obserwowania. Zdjęcia wgrywać możemy z galerii lub bezpośrednio z aparatu. Możemy użyć wbudowanej aplikacji w naszym urządzeniu lub nakładki z aplikacji. Zdjęcie można oznaczyć tagami geograficznymi i umieścić jednocześnie na Instagramie oraz w serwisach Facebook, Twitter oraz Foursquare. Jedyne minusy aplikacji to brak trybu poziomego i możliwości powiększania zdjęć.

Miliony użytkowników i miliard dolarów

Instagram na Androida był jedną z najbardziej wyczekiwanych aplikacji, a także jego dostępność była często powtarzanym żartem na Prima Aprilis (tego dnia pojawił się za to inny program rodem z iOS: czytnik Zite). Niedługo po premierze wersji na Androida na Mark Zuckerberg na swoim profilu podzielił się ze światem wiadomością, że jego portal społecznościowy Facebook kupił Instagram za okrągły miliard dolarów, ale ma nadal być rozwijana jako osobny podmiot. Aplikację możecie pobrać bezpłatnie bezpośrednio ze sklepu Google Play na swoje . Aplikacja miała już kilka aktualizacji, a od niedawna otrzymała także obsługę tabletów.