Instagram na iOS 7 już dostępny. W aplikacji zaszły nieznaczne zmiany

Twórcy popularnych aplikacji na mobilny system Apple coraz częściej aktualizują je do nowego wyglądu, aby pozostał on zgodny z nową wersją iOS 7. W przypadku popularnego Instagrama oprócz samego wyglądu poprawiono także nieco użyteczność aplikacji.

Chociaż system iOS 7 jest już dostępny od kilku dni, to nadal nie wszyscy developerzy przygotowali dla swoich użytkowników odpowiednie aktualizacje aplikacji. Ten stan z pewnością potrwa jakiś czas, ale z dnia na dzień liczba aplikacji przygotowanych z myślą o nowej wersji systemu Apple rośnie. Wczoraj do grona tych programów dołączył Instagram, czyli zakupiona za miliard dolarów popularna aplikacja do robienia zdjęć, nakładania na nie specjalnych filtrów i dzielenia się ze znajomymi.

Instagram na iOS 7 już dostępny. W aplikacji zaszły nieznaczne zmiany

Instagram iOS 7

Zmiana w przypadku Instagrama nie jest rewolucyjna, a aplikacja nie została napisana w pełni od nowa. Wygląd został po prostu poprawiony, aby lepiej pasować wizualnie do nowego systemu iOS 7. Główną nowością w nowej aplikacji Instagram na iOS 7 jest pozbawienie wyświetlanych w niej zdjęć ramek. Kwadratowe kadry są teraz nieco szersze, a tym samym wyższe.

Design aplikacji jest teraz znacznie bardziej płaski, a przyciski menu nie mają już ramek. Poprawiono rozdzielczość zdjęć, widok profilu ma białe tło, a awatary użytkowników wyświetlane są w formie koła. Nie ma tutaj jednak żadnych rewolucji, a zmianom nie uległa ikona umieszczana na głównym pulpicie, która swoją trójwymiarowością teraz wyróżnia się nieco na tle nowych systemowych ikon z iOS 7.

Zobacz również:

  • Facebook zmieni nazwę
  • Instagram obawia się utraty nastoletnich użytkowników

źródło: blog.instagram.com