Instagram pracuje nad nową funkcją - zobaczymy mniej niestosownych treści

Instagram pracuje nad opcją "limituj zawartość wrażliwą". Nowy tryb będzie domyślnie aktywowany. Co to oznacza dla użytkowników?

Twórcy Instagrama przeznaczyli okres pandemii koronawirusa na wprowadzanie nowych funkcji do aplikacji na urządzenia mobilne. Eksperymentalne rozwiązania pojawiają się niemal codziennie. Informuje o nich jedna z użytkowniczek Twitter'a - Jane Manchun Wong.

Instagram pracuje nad nową funkcją - zobaczymy mniej niestosownych treści

Źródło: macworld.com

Jane pracuje jako inżynier oprogramowania odwrotnego co oznacza, że dogłębnie bada nowe wersje aplikacji/systemów operacyjnych pod kątem odnalezienia w nich zmian w kodzie, które wskazują na obecność nowych funkcji.

Ostatnio Wong informowała o obecności rozwiązania Instagram Discovery Accounts - odkrywania kont na Instagramie oraz trybu Incognito dla najbliższych znajomych. Teraz Jane podzieliła się z nami wiadomościami na temat kolejnej interesującej funkcji. Chodzi o przeglądanie treści wrażliwych na Instagramie.

Jane udało się dotrzeć do przełącznika w aplikacji mobilnej Instagrama o nazwie "Limit Sensitive Content" (Ograniczenie zawartości wrażliwej). Co ciekawe Wong informuje, że opcja ta jest domyślnie aktywna. Opis mówi, że gdy przełącznik jest włączony, użytkownicy będą oglądać mniej filmów i zdjęć uznanych przez portal za wrażliwe.

Na dole znajduje się przycisk Learn More (dowiedz się więcej), ale w testowanej przez Jane wersji przenosi on użytkownika do pustej strony, która nie zawiera żadnych dodatkowych informacji.

W chwili obecnej nie do końca wiemy, co Instagram ma na myśli poprzez ograniczenie zawartości wrażliwej. Najprawdopodobniej chodzi o ograniczenie treści typu NSFW (Not Safe For Work).

Przy próbie wyłączenia przełącznika w aplikacji wyskakuje powiadomienie, które informuje użytkownika o możliwości zobaczenia treści, które mogą być wrażliwe. Nadchodząca opcja prawdopodobnie dedykowana jest do wybranych grup odbiorców takich, jak nastolatkowie oraz dzieci. Funkcja aktywowana będzie automatycznie w zależności od daty urodzenia użytkownika.

W chwili obecnej Instagram nie przekazuje żadnych informacji na temat nadchodzącego rozwiązania.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11, który pozwoli Ci na robienie idealnych zdjęć na Instagrama.

Źródło: phonearena.com