Instagram szuka sposobu na nowy interfejs

Wydaje Ci się, że aplikacja Instagrama jest chaotyczna i nieprzemyślana? Już niedługo może się to zmienić.

Instagram posiada aplikację kliencką na systemy Android oraz iOS. Od lat wygląda ona bardzo podobnie i pomimo przejęcia usługi przez Facebook'a wygląd i funkcjonalność pozostała na bardzo podobnym poziomie.

Instagram szuka sposobu na nowy interfejs

Źródło: instagram.com

Teraz Instagram testuje nową wersję aplikacji, która ma spowodować, że interfejs stanie się przejrzysty i znacznie mniej chaotyczny. Zmiany zostały zauważone w ostatnich dniach przez Jane Manchun Wong, która zajmuje się dokładnym badaniem aplikacji pod kątem poszukiwania nowości oraz przyszłych zmian.

Nowa funkcja ma pozwolić na grupowanie kont, które śledzi dany użytkownik, aby ułatwić mu łatwiejsze zarządzanie swoim Instagramem.

W obecnej formie najnowsze rozwiązanie pozwala na sortowanie kont w wybrane kategorie. Całość można zgrupować razem ze względu na rodzaj treści, jaka pokazywana jest w danym poście.

Dzięki temu rozwiązaniu skanowanie i przeglądanie wszystkich obserwowanych kont powinno stać się łatwiejsze.

Chociaż funkcja powinna ułatwić nawigację po Instagramie to trzeba zaznaczyć, że w chwili obecnej jest to rozwiązanie testowe w początkowej formie rozwoju. Możliwe jest nawet, że grupowanie nie zostanie udostępnione użytkownikom.

Źródło: digitaltrends.com