Instagram trafia na tablet Google Nexus 7

Dobra informacja dla wszystkich "lansiarzy" i hipsterów. Szczęśliwi posiadacze tabletu Google Nexus 7 będą mogli cieszyć się specjalną wersją aplikacji Instagram, zoptymalizowaną specjalnie dla ich 7-calowych tabletów z Androidem.

Chociaż tabletu nie można jeszcze kupić w Polsce, ta wiadomość ucieszy wszystkich korzystających dotychczas z aplikacji Instagram za pomocą swojego smartfonu jednocześnie zainteresowanych zakupem tabletu Google. Będzie ona bowiem kompatybilna także z tabletem Google Nexus 7.

Ta informacja zaprzecza wcześniejszym doniesieniom Asusa, który jest producentem tabletu sygnowanego marką Google. Wcześniej mówiono o tym, że nie planuje się, wersji Instagramu przeznaczonego na Nexusa 7. Tłumaczono to tym, że tablet zawiera tylko przednią kamerę o rozdzielczości jedynie 1,2 Mpix. Jak się okazuje, gigant z Mountain View postanowił zmienić decyzję.

Przypomnijmy, że oprócz tego Google Nexus 7 posiada 7-calowy dotykowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor marki Nvidia o taktowaniu 1,3 GHz oraz funkcje płatności poprzez NFC. Tablet wyposażony jest także w system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean. Jesteście zainteresowani jego zakupem?