Instagram uczy się na błędach? Wkrótce nowe powiadomienia

Na Instagramie już niedługo zaczną pojawiać się nowe komunikaty o błędach.

Problemy w funkcjonowaniu najpopularniejszych portali społecznościowych w ubiegłym tygodniu dały się we znaki nie tylko ich użytkownikom. Mocno oberwało się przede wszystkim samemu Markowi Zuckerbergowi, który w ciągu zaledwie kilku godzin stracił niemałą fortunę. Szacuje się, że kilkugodzinna awaria kosztowała go prawie siedem miliardów dolarów. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu miliony użytkowników straciły dostęp do takich portali i komunikatorów jak Facebook, Messenger, Instagram oraz WhatsApp.

Instagram uczy się na błędach? Wkrótce nowe powiadomienia

Wygląda jednak na to, że deweloperzy nie zamierzają po raz drugi dopuścić do tak dużej awarii. A przynajmniej mają zamiar na bieżąco informować użytkowników swoich aplikacji, jeżeli będą pojawiały się problemy w ich działaniu. Instagram rozpoczął testowanie nowej funkcji, o czym poinformował za pośrednictwem postu na oficjalnym blogu. Od teraz na naszej stronie głównej będą pojawiać się stosowne komunikaty dotyczące ewentualnych komplikacji w działaniu całej witryny, lub jej poszczególnych elementów.

Zobacz również:

  • Awaria w sieci Play - problemy z połączeniami
  • Szyfrowanie wiadomości na Facebooku pojawi się z opóźnieniem!
  • Nadchodzi nowy Exynos! Wszystko stanie się jasne już 19 listopada
Instagram uczy się na błędach? Wkrótce nowe powiadomienia

Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można uniknąć sytuacji z ubiegłego tygodnia, kiedy miliony użytkowników nie były w stanie znaleźć informacji dotyczących awarii. Instagram planuje także usprawnić to, w jaki sposób sami możemy zgłaszać ewentualne błędy oraz niestosowne treści. Od teraz w jednym miejscu znajdziemy wszystkie zgłoszone przez nas posty oraz błędy. W niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać więcej informacji na temat rozwoju tej funkcji.

Zobacz także: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [12.10.2021]

Źródło