Instagram udostępnia profile sieciowe

Osoby korzystające z pozwalającej na dzielenie się zdjęciami aplikacji Instagram otrzymają wkrótce do swojej dyspozycji także profile sieciowe dostępne z poziomu przeglądarki.


Do tej pory z pozwalającej na dzielenie się "przefiltrowanymi" zdjęciami aplikacji Instagram mogli korzystać wyłącznie właściciele urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i iOS. Wkrótce jednak do ich dyspozycji oddane zostaną także profile sieciowe.

"Twój profil sieciowy oferuje ostatnio dodane zdjęcia, które znajdują się tuż nad zdjęciem profilowym i biografią zapewniając innym szybki podgląd na zdjęcia, którymi dzielisz się za pośrednictwem Instagramu. Dodatkowo możesz obserwować użytkowników, dodawać komentarze, oznaczać wybrane zdjęcia jako ulubione oraz łatwo edytować swój profil z poziomu przeglądarki internetowej" - Instagram opisuje nowe rozwiązanie na blogu.

Kiedy?

Zgodnie z deklaracją złożoną przez Instagram profile będą udostępniane użytkownikom "w ciągu kilku najbliższych dni". Część z nich doczekała się już jednak aktywacji. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy zostałeś nią już objęty, wpisz w przeglądarce "www.instagram.com/[twoja_nazwa_użytkownika]".

Wygląda jak Facebook?

Warto zauważyć, że nowe sieciowe profile mocno przypominają wyglądem Facebooka. Nie ma się tutaj jednak w sumie czemu dziwić, gdyż jak pamiętamy, Instagram został kilka miesięcy temu kupiony przez ten największy na świecie serwis społecznościowy.