Install Fest Mandriva 2008 w Polsce?

Dzień premiery dystrybucji Mandriva 2008 zbliża się wielkimi krokami. Twórcy systemu postanowili w związku z tym zorganizować międzynarodowy festiwal instalacji w kilkunastu krajach na całym świecie. Ma on się odbyć 17 listopada tego roku.

Jeden z festiwali w roku 2006 we Francji - instalacja Mandriva 2007 One

Jeden z festiwali w roku 2006 we Francji - instalacja Mandriva 2007 One

Install Fest, czyli w wolnym tłumaczeniu "festiwal instalacji" to wydarzenie zazwyczaj sponsorowane przez konkretną grupę środowisk wolnego oprogramowania i open source. Impreza zrzesza dziesiątki programistów i użytkowników danego oprogramowania (najczęściej systemu operacyjnego Linux). Głównym punktem wydarzenia jest instalacja dystrybucji na swoim komputerze przy pomocy specjalistów.

Zesół Mandriva pragnie nadzorować tegoroczny Install Fest w 14 krajach z całego świata, w tym w Polsce. Jeszcze jest za wcześnie, aby było wiadomo gdzie będą punkty festiwalu w naszym kraju. Na razie Mandriva zbiera zgłoszenia potencjalnych sponsorów. Po potwierdzeniu chęci organizowania Mandriva 2008 Install Fest, zostają do nich wysyłane kopie systemu Mandriva 2008 One, firmowe ulotki, długopisy, naklejki, odpowiednie wytyczne oraz pełne oprogramowanie do komunikacji elektronicznej między głównym organizatorem, a pomniejszymi festiwalami. Więcej informacji już wkrótce powinno pojawić się pod tym adresem.