Intel: 75 nowych ultrabooków w drodze na rynek

Intel poinformował, że trwają już prace nad 75 nowymi modelami ultrabooków. Wśród nich są urządzenia hybrydowe z ekranami dotykowymi, które mogą zamieniać się z laptopów w tablety. Producent procesorów podaje również, że ceny ultrabooków powinny spaść do 699 dolarów w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Ultrabook

Pomysł na ultrabooki został zaprezentowany przez Intela w maju 2011 roku. Celem było stworzenie nowych laptopów, które miały być cienkie, lekkie, długo pracować na jednym ładowaniu baterii i włączać się tak szybko jak tablety. Intel zainwestował 300 mln dolarów w rozwój technologii dla tego nowego rodzaju komputerów.

Od tamtej pory pojawiło się 21 ultrabooków. Teraz Intel zapowiada, że w drodze na rynek jest 75 modeli. Będą one cechowały się nowymi możliwościami. Mowa tu przede wszystkim o ekranach dotykowych dla nowoczesnych systemów operacyjnych jak Windows 8 oraz hybrydowych konstrukcjach pozwalających zamieniać laptopa w tablet w zależności od potrzeb. Nowe ultrabooki mają być również tańsze, a ich ceny powinny wynosić około 699 dolarów.

Hybrydowe ultrabooki mogą przyjmować różne formy. Jednym z przykładów jest, zaprezentowana na CES 2012, Lenovo IdeaPad Yoga, która pokazuje, jak mogą wyglądać przyszłe urządzenia powstające z myślą o nowym systemie Windows 8

Intel przeznaczył też poważne pieniądze na kampanię reklamową ultrabooków. Producent procesorów chce, by użytkownicy dobrze poznali nowy rodzaj laptopów i zrozumieli na czym polega różnica między nimi oraz notebookami i netbookami.