Intel - Android 4.1 wkrótce na tabletach z procesorami Atom

Intel współpracuje z Google aby Android 4.1, popularnie zwany Jelly Bean, już wkrótce zagościł na tabletach i smartfonach wyposażonych w procesory Atom.

O całej sprawie poinformował Intel. Nie jest niestety jasne, kiedy możemy spodziewać się "owoców" tej współpracy. "Pracujemy wspólnie z Google nad tym, aby najnowsze wersje Androida, w tym Jelly Bean, dostępne były na smartfonach i tabletach wyposażonych w nasze energooszczędne procesory z rodziny Atom" - napisała rzeczniczka prasowa Intela - Suzy Greenberg.

Smartfony wyposażone w ten rodzaj procesorów, pracują aktualnie pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread) lub Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).

Zobacz również:

  • Najlepsze oferty na procesory. Podpowiadamy, gdzie kupić najtaniej [24-03-2023]
  • Najnowszy, najszybszy, najlepszy. Sprawdzamy czym jest Pixel UI - nakładka na Androida prosto od Google

Trzeba jednak podkreślić, że Intel ma znikomy udział w rynku tabletów i smartfonów z Androidem, które są zdominowane przez architekturę ARM lub MIPS (dotyczy szczególnie tanich tabletów).

Intel wyraźnie postawił na wsparcie dla nadchodzącego Windowsa 8. Niemniej jednak firma chce skusić deweloperów aby programowali aplikacje na Androida wspieranego przez procesory Atom . Z tej okazji ogłosiła konkurs na najlepszą grę na Androida działającą pod kontrolą układów Intela. Zwycięzca zgarnie 25 tys. dolarów amerykańskich. Dla pozostałych wyróżnionych przewidziane są mniejsze kwoty pieniężne.