Intel: Apple jest świetny ale korzystajcie z otwartych standardów

Na odbywających się właśnie targach Ceatec, szef Intel Digital Home Group w samych superlatywach wyraził się o strategii firmy Apple. W tym samym przemówieniu jednak nawoływał azjatyckich producentów sprzętu do większego korzystania z proponowanych przez firmę otwartych standardów wykorzystywanych w nowej platformie multimedialnej Viiv.

Eric Kim, wiceprezes Intela dzierżący jednocześnie stanowisko głównego menadżera działu Digital Home Group wielokrotnie podkreślił, iż Apple, wykorzystujący nota bene procesory Intela, w cudowny sposób połączył skomplikowaną technologię z łatwością użycia. Według niego, działania firmy w żaden sposób nie przeszkadzają promocji otwartych standardów - Mamy tu w Intelu takie małe motto. "Pozwólmy Apple'owi być Applem." Jesteśmy szczęśliwi mogąc im pomagać. - powiedział Kim.

Jednocześnie, przedstawiciel Intela wezwał japońskich producentów do szerszego korzystania z otwartych standardów. Według niego umożliwi to użytkownikom bezproblemowe łączenie sprzętu różnych firm oraz korzystanie z tych samych treści na różnych urządzeniach. Kim twierdzi, że walka między zwolennikami otwartych i zamkniętych standardów jest dla rynku nieocenionym zyskiem. I nic dziwnego, w końcu jego firma współpracuje z oboma grupami - "Liczy się to, że konsumenci mają wybór [...] My chcemy tworzyć podstawy zarówno zamkniętych, jak i otwartych rozwiązań" - dodał Eric Kim.

Zobacz również:

  • Znowu się pomyliłem? Najlepszy procesor do gier to wcale nie Core i5
  • Najlepsze produkty Apple w 2022 roku! Tymi urządzeniami firma pobiła konkurencję