Intel Core i9-9900KS - specjalna edycja procesora 9. generacji dostępna od 30 października

Intel ogłosił dziś szczegółowe informacje i datę dostępności nowego procesora Intel Core ™ i9-9900KS Special Edition 9. generacji. Intel dostarcza do 5,0 GHz turbo dla wszystkich rdzeni, bez podkręcania, zaraz po wyjęciu z pudełka, dla zapewnienia najlepszych wrażeń w grach.

Intel Core i9-9900KS dziewiątej generacji będzie dostępny od 30 października. Procesor edycji specjalnej trafi do sklepów na całym świecie i będzie dostępny przez ograniczony czas. Jak podsumował Frank Soqui, wiceprezes i dyrektor generalny Desktop, Workstation i Channel Group Intela:

- Intel podniósł poprzeczkę w dziedzinie gier komputerowych dzięki nowemu procesorowi Intel Core i9-9900KS Special Edition. Oparty na architekturze 9. generacji, Intel Core i9-9900K, to najlepszy na świecie procesor dla graczy, teraz dodatkowo usprawniony i ulepszony, stworzony specjalnie dla ekstremalnego gamingu i wymagających fanów gier, którzy chcą jak najwyższej wydajności. Ten procesor stanowi kolejny kamień milowy innowacji dla Intela, idąc w ślady zeszłorocznej edycji limitowanej Intel Core i7-8086K 8. generacji.

Intel Core i9-9900KS - specjalna edycja procesora 9. generacji dostępna od 30 października

Procesor i9-9900KS ma odblokowany mnożnik, osiem rdzeni i może pracować jednocześnie nad 16 wątkami. Bazowa częstotliwość układu to 4,0 GHz, TDP wynosi 127 W, zawiera 16 MB pamięci podręcznej Intel Smart Cache oraz obsługuje do 40 linii PCIe, wszystko dla jeszcze lepszego grania i podkręcania.

Intel Core i9-9900KS - specjalna edycja procesora 9. generacji dostępna od 30 października

Kluczowe cechy i możliwości:

  • Częstotliwość turbo dla wszystkich rdzeni sięgająca 5,0 GHz; częstotliwość podstawowa do 4,0 GHz, co pozwala na szybsze uruchamianie gier, kiedy są one zdolne do skalowania się, by wykorzystać większą liczbę rdzeni w celu uzyskania większej liczby klatek na sekundę.
  • Osiem rdzeni, 16 wątków, 127 W TDP, 16 MB Intel Smart Cache i do 40 linii PCIe
  • Kompatybilny z istniejącymi płytami głównymi z chipsetem Z390
  • Do 27%2 szybsze działanie przy obciążających zadaniach np. podczas jednoczesnego grania, streamowania i nagrywania, w porównaniu z 3-letnim komputerem
  • Do 17% szybsza4 edycja wideo 4K w porównaniu z poprzednią generacją i do 78% szybsza5 w porównaniu z 3-letnim komputerem
  • Roczna gwarancja
  • Łatwe podkręcanie dzięki nowym i ulepszonym funkcjom, takim jak Intel® Performance Maximizer, który umożliwia dynamiczne i niezawodne dopasowanie działania odblokowanego układu na podstawie indywidualnego DNA wydajności procesora