Intel Core2 Q6600 QuadCore dla zwycięzcy II edycji " Podrasuj Swój Komputer"

Dziś poznajemy trzeci szczegół modernizacji. Oprócz płyty głównej EVGA nForce 680i SLI Mainboard Premium BlackPearl i karty graficznej GeForce 8800 Ultra, w podrasowanym komputerze znajdzie się najprawdopodobniej czterordzeniowy procesor Intel Core2 Q6600 QuadCore.

Intel Core2 Quad wykonany został w 65 nanometrowym procesie technologicznym. Model Q6600 wyposażony został w 8 MB pamięci cache i taktowany jest z częstotliwością 2,4 GHz. Ta ostatnia ulegnie jeszcze zmianie. Skąd ta pewność? Michał Desperak wyjaśnia:

Jako "serce" podrasowywanej maszyny, które ma kluczowe znaczenie dla jej wydajności wybrałem z pewnością najbardziej pożądany, dostępny obecnie procesor. Jest nim oczywiście Intel Core2 QUAD. Dzięki płycie głównej i chłodzeniu oraz oczywiście samemu procesorowi zostanie on dość mocno przetaktowany, co dodatkowo da "kopa" tej już niezwykle wydajnej maszynie! Cztery rdzenie w połączeniu z ogromną ilością pamięci cache daleko w tyle pozostawiają inne procesory pod względem wydajności w aplikacjach oraz w środowisku Windows. Posiadając czterordzeniowy procesor na pokładzie zapominamy o spowolnieniu komputera nawet przy wykonywaniu wielu operacji jednocześnie. Możemy więc spokojnie korzystać z pakietu Office (sprawdzanie błędów itd.), mieć w tle odpalonego antywirusa i firewalla, oglądać strony www wyposażone w technologie flash, korzystać z GG lub Skype (również głos+video), obrabiać zdjęcia a przy okazji w okienku oglądać telewizję. Czy to nieprawdopodobny scenariusz? Jestem pewien, że coraz częściej nie. Gdy jako "serce" naszego komputera pracuje Intel Core2 QUAD taka, a nawet jeszcze większa ilość zadań nie zrobi na naszym sprzęcie żadnego wrażenia! Gdy dodamy do tego jeszcze fakt, że nowe gry i programy bez problemu radzą sobie z obsługą czterech rdzeni (oczywiście przyspieszając) to będzie to wystarczającą rekomendacją dla tego wyboru. Już nie długo możemy się spodziewać procesorów wyposażonych w osiem a nawet trzydzieści dwa rdzenie więc cztery to już "prawie" standard. Niewiele osób zdecydowałoby się dziś na zakup procesora jedno rdzeniowego co daje nam obraz przemian jakich doświadczamy...

Intel Core2 Q6600 QuadCore dla zwycięzcy II edycji " Podrasuj Swój Komputer"

Intel Core2 Q6600 QuadCore 2,40 GHz (S775) BOX

Julek Kornaszewski, nasz redakcyjny ekspert od testowania sprzętu nie był zaskoczony wyborem:

Spodziewaliśmy się, że w komputerze zwycięzcy zostanie zastosowany procesor 4-rdzeniowy Intela. Wybrany model to optymalny wybór pod względem stosunku wydajności do ceny. Dodatkowo przetaktowany (a z tym jak sądzimy nie będzie problemu) zapewni komputerowi wysoką wydajność w większości zastosowań. Użytkownik będzie mógł bez problemu używać komputera nawet jako wydajnej stacji roboczej służącej do obróbki filmów wideo czy renderowania grafiki 3D. Także w grach coraz częściej można skorzystać z zalet wielordzeniowości (przykład to S.T.A.L.K.E.R czy Supreme Commander).

Do zakończenia głosowania pozostały już tylko dwa dni. Etap drugi zakończy się 1 lipca o północy. Macie coraz mniej czasu na przemyślenie swoich wyborów i dokładnie przejrzenie kart zgłoszeń. Moduł głosowania znajdziecie na Kartach Uczestników konkursu. Każdemu ze zgłoszonych komputerów można przyznać od 1 do 5 punktów modernizacji. Każdy z Was może zagłosować na dany komputer tylko raz. Możecie głosować na wszystkich dostępnych Kartach Uczestników poza swoją. Zapraszamy do kontynuowania zabawy.