Intel Cove Point - hybryda ultrabooka i tabletu

Prototypowy Intel Cove Point, to składany komputer wyposażony w ekran dotykowy, klawiaturę i touchpad. Ekran tego urządzenia można rozsuwać i korzystać z niego jak z laptopa. Jeśli tego nie zrobimy, to Cove Point będzie pracował jak tablet.

Intel Cove Point

Hybrydowy Intel Cove Point posiada procesor Ivy Bridge, 12,5-calowy wyświetlacz, dwa porty USB 3.0 i jeden port HDMI. Prototypowe urządzenie powstało z myślą o systemie Windows 8. Serwis Wired.com podaje, że komputer taki będzie kosztował około 1 000 dolarów.

To dość wysoka cena, która jest porównywalna do cen ultrabooków. Jeśli urządzenia takie mają rywalizować z tabletami, to jest ona nieco za wysoka. Jeśli jednak uznamy, że za 1 000 dolarów dostajemy dwa urządzenia, to Cove Point staje się ciekawym rozwiązaniem.

Intel Cove Point

Intel Cove Point

Intel nie ma zamiaru sam produkować i sprzedawać podobnych komputerów. Zaprezentowany prototyp ma być wzorem do naśladowania dla producentów sprzętu, którzy już przygotowują się do wydania nowych tabletów i ultrabooków z Windows 8 jesienią 2012 roku.

Poniżej materiał filmowy z targów IDF 2012. Możecie zobaczyć na nim opisywaną hybrydę oraz inne ciekawe urządzenia.