Intel Devil’s Canyon z zegarem 4 GHz (!) oraz nowe Pentium dla overclockerów

Intel zaprezentował trzy nowe procesory - i7-4790K, Core i5-4690K i Pentium G3258. Wszystkie przeznaczone są dla najbardziej zapalonych graczy uwielbiających podkręcać podzespoły komputera w celu osiągnięcia maksymalnej możliwej wydajności.

Podczas rozpoczętych dzisiaj targów Computex Intel zaprezentował dwa piekielnie szybkie procesory o kodowej nazwie Devil's Canyon. Noszą one oznaczenia i7-4790K i Core i5-4690K oraz należą do czwartej generacji procesorów z serii Intel Core.

Model i7-4790K to pierwszy procesor Intela, którego wszystkie cztery rdzenie potrafią pracować z zegarem 4 GHz. Co więcej, w przypadku skorzystania z możliwości jakie oferuje technologia Turbo Boost wartość tę można zwiększyć do 4,4 GHz. Model Core i5-4690K pracuje z "bazowym" zegarem 3,5 GHz, który można zwiększyć do 3,9 GHz.

Obie nowości to w pełni odblokowane układy, co oznacza, że powinny zainteresować przede wszystkim entuzjastów podkręcania, którzy będą mogli uzyskać jeszcze wyższe parametry pracy.

Specyfikacja nowych układów oraz ceny (przy zakupie 1000 sztuk) prezentują się następująco:

Intel Pentium Anniversary Edition

Aby uczcić dwudziestolecie istnienia marki Pentium Intel zaprezentował ponadto również przeznaczony dla entuzjastów PC nowy odblokowany procesor z rodziny Pentium, model Pentium G3258. Dysponuje on dwoma rdzeniami taktowanymi zegarem 3,2 GHz i zintegrowanym układem Intel HD Graphics, natomiast jego cena i pozostałe cechy są następujące:

Na koniec warto przypomnieć, że wspomniane procesory nie są prezentowane po raz pierwszy. Intel przedstawił je bowiem już w marcu podczas Game Developers Conference.