Intel Education 2-in-1 - laptop/tablet dla uczniów

Intel Education 2-in-1 to laptop dla uczniów i studentów, którego mają wyróżniać dwie rzeczy: wysoka funkcjonalność oraz przystępna cena.

Urządzenie wyposażone jest w dotykowy ekran o przekątnej 10,1-cala, na którym wyświetlany jest obraz o maksymalnej rozdzielczości 1366x768. Jest on doczepiany do klawiatury - w razie potrzeby można odpiąć go i używać jako tablet. To, co zobaczymy na jego wyświetlaczu, jest efektem działania Intel HD Graphics. Rzecz najważniejsza, czyli procesor, to czterordzeniowy Intel Atom Z3740D 1,33 GHz. Całość ma do wykorzystania 2 GB pamięci RAM DDR3.

Intel Education 2-in-1 - laptop/tablet dla uczniów

Education 2-in-1 jako tablet

W zależności od wersji laptop ma być dostępny z 32 lub 64 GB pamięci SSD. Akumulator ma wytrzymać co najmniej 7 godzin na jednym ładowaniu, a jeśli używać się będzie Education 2-in-1 wyłącznie jako tablet, czas ten wzrasta do 10,5 godziny. W obudowie znajdzie się także kamera 5MPx. Całość działa pod systemem Windows 8.1, który dodatkowo zostanie wzbogacony o McAfee AntiVirus Plus oraz aplikacje i programy edukacyjne. Niestety, przypadku tych dwóch ostatnich konkretnych informacji brak, podobnie jak i o cenie urządzenia. Wiadomo natomiast, że Intel Education 2-in-1 jest odporny na kurz, upadek z wysokości 50 cm oraz uderzenia.

Zobacz również:

  • Recenzja: Acer TravelMate P214 - testujemy poręcznego laptopa biznesowego