Intel Galileo trafia na 17 polskich uczelni

Intel Galileo to płyta deweloperska, umożliwiająca tworzenie urządzeń oraz środowisk przy wykorzystaniu open-sourcowej platformy Arduino. Intel rozdał ich na całym świecie ponad 50 tys., do naszego kraju trafiło 355 sztuk.

Wszechstronność Galileo sprawia, że studenci na obdarowanych uczelniach uczyć się będą z jej pomocą takich rzeczy jak konstruowanie robotów, projektowanie inteligentnych systemów samochodowych, edytowanie materiałów multimedialnych czy też tworzenie urządzeń pomiarowych. Intel przekazał płyty zarówno uczelniom państwowym, jak i prywatnym, a na liście znalazły się: Akademia Finansów i Biznesu VISTULA, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechniki: Częstochowska, Gdańska, Krakowska, Łódzka, Warszawska, Wrocławska, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki, Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie oraz Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Intel Galileo trafia na 17 polskich uczelni

Intel Galileo wykorzystywany będzie podczas zajęć i ćwiczeń, a uczelnie zadeklarowały również chęć udostępniania studentom platformy w celu tworzenia z jej pomocą prac dyplomowych. Warto dodać do tego, że Arduino to pierwsza rozpowszechniona na szeroką skalę platforma sprzętowa open source, pozwalająca na tworzenie interaktywnych urządzenia osobom nawet bez znajomości techniki. Składa się z trzech elementów: płytki z układami scalonymi (uczy programować mikrokontroler), darmowego oprogramowania do programowania płyty oraz społeczności twórców, skupionych wokół strony www.arduino.cc.