Intel "Healthcare PC" - szpital w domu

Intel wprowadził nowoczesny system domowej opieki. Mini komputer zbiera wszystkie potrzebne informacje o stanie zdrowia pacjenta i utrzymuje stały kontakt z lekarzem.

Opiekun Zdrowia firmy Intel przypomina mały stacjonarny komputer. Za jego pomocą pacjent ma dostęp do aktualnych informacji o swoim zdrowiu. Urządzenie zbiera różne dane, takie jak ciśnienie krwi, poziom glukozy, czy waga.

Mogą być do niego podłączone różne aparaty - np. Spirometr, który mierzy ilość powietrza wdychanego i wydychanego. Dodatkowo urządzenie tworzy tzw. kartę zdrowia z historią wszystkich chorób, aby pomóc we wczesnym wykrywaniu zagrożenia.

"Healthcare PC" został zaprojektowany z myśla o starszych osobach, które z powodu swoich dolegliwości nie mogą zbyt często odwiedzać lekarza. W tym celu aparat został wyposażony w minikamerę do prowadzenia wideokonferencji. Dzięki temu pacjent może uzyskać poradę bez kolejki i nie wychodząc z domu.

"Lekarz przez cały czas odbiera dane, które zbiera urządzenie. Dzięki temu monitoruje stan zdrowia pacjentów i tym samym zmniejsza liczbę ich wizyt w szpitalu" - powiedział Louis Burns, wiceprezes i dyrektor generalny działu Digital Health Group w Intel.

Intel nawiązał już współpracę z organizacjami służby zdrowia, takimi jak Aetna. Dzięki temu pacjenci mają dostęp do lekarzy i pielęgniarek przez cały dzień. Za pomocą "Healthcare PC" służby medyczne będą mogły dotrzeć do większej liczby osób, a czas oczekiwania na pomoc znacznie się skróci.


Zobacz również