Intel Studybook - edukacyjny, pancerny tablet oficjalnie

Intel zaprezentował oficjalnie edukacyjny tablet Studybook. Urządzenie z racji swojego przeznaczenia charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją pozwalającą przetrwać bez uszczerbku różne zdarzenia, które dla "zwykłych" tabletów byłyby zabójcze.

Program Learning Series został uruchomiony przez Intela w 2007 roku. Ma on na celu dostarczenie do szkół zestawu elementów (sprzęt, oprogramowanie, treści, infrastruktura, programy szkoleniowe) zapewniającego możliwość prowadzenia interesujących lekcji. Przez te kilka lat dostarczono do ponad 70 krajów sześć milionów laptopów Classmate PC, takich jak np. zaprezentowane kilka miesięcy temu dwa notebooki wyprodukowane przez firmę Lenovo i noszące oznaczenia Classmate+ Clamshell i Classmate+ Convertibll.

Dzisiaj do tej rodziny dołączył oficjalnie tablet Studybook, którego specyfikacja przedstawia się następująco:

- wyświetlacz 7 cali (1024 x 600 pikseli)

- procesor Atom Z650 1,2 GHz

- 1 GB pamięci RAM

- aparat cyfrowy z tyłu i kamerka z przodu obudowy

- mikrofon

- czujnik światła

- przestrzeń dyskowa: 4 GB, 32 GB lub 128 GB SSD

- port USB 2.0

- wyjście HDMI

- slot kart microSD

- system Google Android lub Microsoft Windows 7

Tablet charakteryzuje się bardzo wytrzymałą konstrukcją zapewniającą mu odporność na upadki z wysokości odpowiadającej mniej więcej wysokości biurka. Ponadto nie boi się zalania wodą oraz pracy w zapyleniu oraz dysponuje dwoma preinstalowanymi aplikacjami: LabCam i Kono (do czytania książek elektronicznych).

Produkcją urządzenia zajmą się firmy Malata i Elitegroup Computer Systems (ECS). Niestety jego dokładna cena nie została podana. Powinna ona jednak oscylować (za wersję podstawową) w okolicach 200 USD.