Intel: dyski SSD 160 GB już w sprzedaży

Intel poinformował, że rozpoczyna dzisiaj sprzedaż swoich dysków SSD o pojemności 160 GB.

W pierwszej kolejności oferowane będą 2,5-calowe dyski o pojemności 160 GB. Od stycznia dostępne będą dyski 1,8-calowe, przeznaczone do netbooków.

Kilka dni temu Samsung poinformował, że rozpoczyna produkcję dysków SSD o pojemności 250 gigabajtów. Również Toshiba nie pozostaje w tyle i niedawno ogłosiła, że jej dyski SSD o pojemności 512 gigabajtów pojawią się już na wiosnę.

O ile wysyp na rynku różnego rodzaju dysków SSD może cieszyć, o tyle ich ceny wciąż pozostają poza zasięgiem przeciętnego użytkownika. Toshiba poinformowała, że jej oferta będzie się zaczynać od dysków o pojemności 64 gigabajtów, za które w początkowej fazie trzeba będzie zapłacić co najmniej 220 dolarów. Wersja o pojemności 512 gigabajtów oznaczać będzie koszt na poziomie ponad 1650 dolarów.

Na chwilę obecną nie są znane dokładne ceny dysków 160-gigabajtowych od Intela. Jednak w przypadku zmiany konfiguracji notebooka HP Elite Book 2530p, dopłata do takiego dysku wynosi 659 dolarów. W przypadku MacBooka dysk SSD o pojemności 128 gigabajtów to dodatkowy wydatek na poziomie 500 dolarów.