Intel i Microsoft naprawiają problem z procesorami 12. generacji

Dwunasta generacja procesorów Intela okazała się niedopasowana do systemu Windows 11. W końcu jest ostateczna łatka dla tego problemu.

Foto: Intel

Mija miesiąc od premiery Alder Lake oraz dwa od wejścia na rynek Windows 11. Naliczono w sumie 51 gier, które nie sprawdzają się przy połączeniu tych komponentów, a w liczbie tej mamy takie hity jak Assassin’s Creed: Valhalla. Problem jest spowodowany przez mechanizmy DRM, które rozpoznają hybrydową architekturę Alder Lake jako dwie oddzielne maszyny. Początkowo Intel zalecał uruchamianie gier w trybie Legacy Game Compatibility, dostępnym z poziomu BIOS, jednak było wiadomo, że na tym się nie skończy - nie każdy gracz ma ochotę lub wiedzę wystarczającą do wprowadzania takich innowacji.

Z pomocą przyszli producenci płyt głównych - jak MSI czy Gigabyte - którzy wypuścili swoje własne narzędzia, pozwalające na uruchomienie tego trybu bez konieczności grzebania w BIOS-ie. Teraz ukazały się kolejne łatki Intela oraz samego Microsoftu, które znacznie redukują problemy graczy - z 51 gier sprawiających problemy liczba ta spadła do zaledwie 3. Są to wspomniany Assassin’s Creed: Valhalla oraz Fernbus Simulator i Madden 22. Osoby korzystające z tych gier muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz również:

  • Intel Core i7-12700H szybszy od Ryzena 7 5800H! Mamy wyniki testów
  • Intel się chwali: pierwszy Meteor Lake testowany

Źródła: WCCF Tech