Intel: "kryzys finansowy wpłynie na naszą sytuację"

Analizy firmy Intel pokazują, że obecny kryzys ekonomiczny negatywnie odbije się na kondycji spółki. Jednak prezes amerykańskiego giganta, Paul Otellini, jest bardzo dobrej myśli jeśli chodzi o przyszłość całej branży.

W piątek Intel przedstawił raport w którym można przeczytać, że obecny kryzys ekonomiczny negatywnie wpłynie na kondycję finansową spółki. Spowodowane to jest, w głównej mierze, sytuacją na rynku kredytowym. Banki nie chcąc udzielać kredytów stawiają w gorszej sytuacji klientów, którzy nie ma mają pieniędzy i nie mogą spożytkować ich na zakup sprzętu.

Dodatkowo sprawę komplikuje podejście potencjalnych inwestorów. Ci nie chcą angażować się w nowe interesy, ponieważ sytuacja na rynku jest niepewna i prawdopodobieństwo straty jest znacznie wyższe niż jeszcze jakiś czas temu.

Zobacz również:

  • Arc A770 i A750 - ile kosztują? Gdzie kupisz? [28.03.2023]

Jednak pomimo wszystkich trudności prezes Intela jest raczej dobrej myśli.

"Według mnie rynek nowych technologii poradzi sobie bardzo dobrze w czasie kryzysu ekonomicznego. W dzisiejszych czasach świat nie jest w stanie istnieć bez komputerów i tu właśnie pojawia się nasza szansa."