Intel: limitowana seria wyścigowych superpecetów

Ultimate Racing PC to nazwa limitowanej linii komputerów stacjonarnych, jaką zaprezentował koncern Intel. Firma jest oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1, BMW Sauber, w którego barwach jeździ Robert Kubica.

Prototyp maszyny Ultimate Racing PC został przygotowany przez firmę Komputronik. Jego konfiguracja obejmuje:

- czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Quad Q6600

- płytę główną Asus nForce 680i SLI

- 2 GB pamięci RAM Kingston DDR2 800MHz

- dwie karty graficzne Gigabyte GeForce 8800GTS 320MB, zespolone w trybie SLI

- dysk twardy Seagate o pojemności 320 GB

- kartę dźwiękową Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer.

Całość działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Vista Ultimate PL.

Zobacz galerię zdjęć

Już pierwszy rzut oka na dobór podzespołów pozwala ocenić, że Ultimate Racing PC przeznaczony jest dla komputerowych graczy. Intel poinformował jednak, iż powstanie jedynie 100 egzemplarzy tego peceta. Na każdym z nich znajdzie się preinstalowane demo symulatora jazdy rFactor* oraz inne multimedia (dźwięki, tapety i wygaszacze ekranu) związane z Fomułą 1.

Komputery w najbliższych miesiącach będą wykorzystywane do różnych prezentacji i w trakcie imprez. Nieliczni szczęśliwcy będą mogli je wygrać w ogólnopolskich konkursach. Część z nich trafi także do sprzedaży w firmowych salonach Komputronika. Co ciekawe, Ultimate Racing PC zostanie przetestowany przez naszego rodaka jeżdżącego bolidem BMW Sauber.

Przypomnijmy, iż przed rozpoczęciem bieżącego sezonu wyścigów Formuły 1 Intel i BMW Sauber F1 Team uruchomiły superkomputer Albert2 wyposażony w 512 dwurdzeniowych procesorów Intel Xeon. Informowaliśmy o nim w artykule "Z wizytą w tunelu aerodynamicznym BMW Sauber F1".


Zobacz również