Intel naprawia wady w swoich chipach

Rosyjski badacz Kris Kaspersky zamierzał, na zbliżającej się konferencji w Kuala Lumpur, zaprezentować wady chipów Intela. Okazuje się jednak, że producent sprzętu usunął już wszystkie groźne usterki.

Kris Kaspersky jest znanym konsultantem w branży IT oraz autorem książek dotyczącej bezpieczeństwa komputerów. Na październikowej konferencji Hack In The Box Security Conference w Kuala Lumpur zamierzał on zaprezentować wady chipów Intela pozwalające na włamanie się do komputera dowolnego użytkownika.

Kaspersky zamierzał za pomocą skryptu napisanego w Javie zaatakować komputery oparte na sprzęcie Intela. Nie miało przy tym żadnego znaczenia jakie oprogramowanie było zainstalowane na komputerze. W wywiadzie udzielonym serwisowi Computerworld, badacz przyznał jednak, iż dowiedział się że Intel naprawił już odkryte przez niego wady.

"Myślę, że jeśli użytkownicy wiedzą, że sprzęt danej firmy posiada wady to mogą "zmusić" producenta do tego by je usunął. Tak stało się w tym przypadku. Byłem proszony jednak o to, by nie zdradzać szczegółów tego jak zaatakować komputery Intela i tego nie zrobiłem."

Więcej informacji na oficjalnej stronie Computerworld.