Intel: nie będzie więcej zwolnień

W 2006 roku szefowie firmy Intel zdecydowali się na bardzo odważny ruch - restrukturyzację. W wyniku tego posunięcia pracę straciło wielu zatrudnionych w tej spółce specjalistów. W czasie obecnego kryzysu amerykański gigant nie zamierza jednak pozbywać się swoich pracowników.

Tom Beermann, przedstawiciel firmy Intel, stwierdził że restrukturyzacja jaką firma przeprowadziła w 2006 roku okazała się bardzo skuteczna. Intel jest odpowiednio przygotowany na ciężkie czasy kryzysu ekonomicznego i nie planuje zwolnień w najbliższej przyszłości.

Taka wypowiedź Beermanna może nieco zaskakiwać. Nie jest bowiem tajemnicą, że ostatnie prognozy wskazują raczej na nienajlepsze wyniki finansowe spółki (informowaliśmy o tym w artykule pt. "Intel - spadek sprzedaży niemal pewny"). Szacuje się, że wartość sprzedaży w czwartym kwartale 2008 roku może być o 20% niższa niż w poprzednich trzech miesiącach. W skali roku spadek ten będzie jeszcze wyższy i wyniesie około 23%.

Warto przypomnieć, że w 2006 roku szefowie firmy Intel zdecydowali się na przeprowadzenie bardzo głębokiej restrukturyzacji. W wyniku podjętych działań pracę straciło wiele tysięcy osób. Pomogło to jednak firmie na odzyskanie stabilnej pozycji na rynku. Obecnie amerykański gigant zatrudnia 83,5 tysiąca osób.