Intel odpuszcza rynek smartfonów i tabletów

Intel poinformował o rezygnacji z rozwoju dwóch platform mających w przyszłości wejść na rynek smatfonów i tabletów.

Intel poinformował, że rezygnuje z prac nad przyszłymi procesorami przeznaczonymi na rynek smatfonów i tabletów. Chodzi o układy Broxton (4-rdzeniowe procesory dla droższych modeli) i SoFIA (układy dla tanich modeli).

"Intel przyspiesza transformację z firmy zajmującej się dostawami produktów na rynek PC do firmy, która zasili chmury oraz miliardy inteligentnych, połączonych urządzeń komputerowych.(...) Możemy potwierdzić, że częścią tej strategii jest rezygnacja z platformy Broxton jak również komercyjnych platform SoFIA 3GX, SoFIA LTE i SoFIA LTE2. Umożliwi to przeniesienie naszych zasobów do produktów, które przyniosą wyższe zyski" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Intela.

Decyzja Intela nie jest wielkim zaskoczeniem. Praktycznie nie istniał on bowiem na rynku smartfonów lokując swoje procesory w nielicznych modelach. W przypadku tabletów radził sobie nieznacznie lepiej.

Idą zwolnienia

Na koniec warto przypomnieć, że Intel poinformował niedawno, iż do połowy 2017 roku zwolni 11% pracowników (12 tysięcy).