Intel poczeka z przejściem na Vistę

Paul Otellini, prezes Intela, stwierdził, że jego firma nie będzie się spieszyła z przesiadką na Windows Vistę. "Nie znam żadnej organizacji, która chce korzystać z Visty przed pojawieniem się Service Packa 1. Intel również nie ma zamiaru tego robić" - powiedział Otellini podczas konferencji zorganizowanej przez Bank of America.

Service Pack 1 to pierwszy wielki zestaw poprawek, w ramach którego ukazują się ważne łaty poprawiające nie tylko bezpieczeństwo, ale i funkcjonalność systemów Microsoftu. Słowa Otelliniego mogą mieć duże znaczenie dla całego rynku. Wielu przedsiębiorców może pójść w ślady Intela.

Do przejścia na Vistę nie pali się również administracja. Amerykański Departament Transportu ogłosił niedawno, że z powodu problemów we współpracy pomiędzy Vistą a wykorzystywanym przez jego pracowników oprogramowaniem, wydał bezterminowy zakaz zakupów najnowszego systemu Microsoftu. Podobną decyzję podjęła Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego.

To, na co zwracają uwagę firmy nie przekonuje jednak konsumentów. Ci chętnie kupują Windows Vistę nawet, gdy oznacza to konieczność wymiany komputera.