Intel pokazuje Xe-HPG DG2 i potwierdza ilość jednostek wykonawczych

Raja Koduri, szef działu Intela odpowiedzialnego za tworzenie układu graficznego Xe-HPG, pokazał go na Twitterze. Zdradził także parę szczegółów dotyczących specyfikacji.

Niestety, wciąż nie mamy oficjalnej daty premiery, ale za to ilość pewnych, oficjalnych informacji o Xe-HPG DG2 jest coraz większa. Tym razem Koduri potwierdził 512 jednostek wykonawczych, a także pokazał gotowy układ DG2. Zdjęcie zostało wykonane w kalifornijskim laboratorium testowym w Folsom. Kolejnym krokiem w pracach będzie optymalizacja sterownika pod kątem gier. Piłka przechodzi teraz do zespołu odpowiedzialnego za oprogramowanie. Na jego czele stoi Lisa Pearce. Jak zdradza Koduri, wszyscy są podekscytowani, ale równocześnie zaniepokojeni.

Intel Xe DG1 pojawił się wcześniej w tym roku. Jest elementem wielu gotowych desktopów. Ma 80 jednostek wykonawczych, 4 GB pamięci LPDDR4X (przepustowość 68 GB/s) i zdecydowanie nie jest układem, który zmieniłby krajobraz rynku grafiki. Benchmarki pokazały, że nie równa się nawet z czteroletnią kartą Radeon RX550. Jednak DG2 ma mieć znacznie lepsze parametry i być może najlepszy wariant będzie w stanie powalczyć z RTX 3060. No cóż - wszystko przed nami. Konkurencja dla Nvidii i AMD byłaby wskazana.

Źródło: TechSpot